Kategorie

Angel City


  • Kod: ROG0061
  • Producent: Rogue ART (FR)
  • Kod producenta: 3760131270617
  • Wykonawca: Roscoe Mitchell Trio [Roscoe Mitchell / James Fei / William Winant]
  • Nośnik: CD
  • Cena: 59,99 zł
  • Poleć produkt

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2015-03-15
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com; 2015-03:
"Muzyczny świat Roscoe Mitchella od lat jest czymś niezwykle fascynującym dla śledzących jego artystyczną drogę. Współzałożyciel AACM-u i współlider Art Ensemble of Chicago przyznaje się bowiem do wielu muzycznych fascynacji. I wiele rozmaitych wpływów odnaleźć można w jego muzyce. Czegóż tam nie znajdziemy? Great Black Music, muzyka współczesna, improwizowana, dalekowschodni folk, ale i barokowy kontrapunkt, i dorobek w tej dziedzinie tak Jana Sebastiana Bacha jak i angielskich madrygalistów epoki elżbietańskiej. Wszystkie je usłyszeć można nA jego najnowszym nagraniu "Angel City" zarejestrowanym wraz z saksofonistą Jamesem Fei'em oraz perkusistą Williamem Winantem. Nic oczywiście wprost, a wszystko zdekonstruowane i poskładane na nowo. No i wyimprowizowane – więc nie do powtórzenia.

Wszyscy muzycy korzystają tu z bardzo rozbudowanego instrumentarium: saksofoniści zmieniają instrumenty, wykorzystują flety, drobne perkusjonalia i analogową elektronikę, Winant natomiast nie tylko siedzi za perkusyjnym zestawem, ale gra na marimbie, timpani, gongach, dzwonkach, i niezliczonych perkusjonaliach. Nie ma tu przy tym nakładania na siebie ścieżek - wszystko zostało nagrane w trio, a dźwiękowa gęstwina uzyskana została poprzez maksymalne wykorzystanie instrumentarium.

Sama muzyka wymyka się klasyfikacjom - śmiało można przypisać ją tak do jazzowej awangardy, jak i wolnej improwizacji czy muzyki współczesnej. Cóż z tego? To tylko łatki i wcale nieważne gdy obcuje się z czystą esencją, poodzieraną z błyskotek melodyki i nie związaną rytmem, będącą fascynującą podróżą przez świat dźwięków nie tylko dwudziestego wieku.
Lektura obowiązkowa dla każdego fana dźwiękowej awangardy!"
autor: Józef Paprocki


Editor's info:
Constantly digging into his musical philosophy, Roscoe Mitchell invites us here to enter by listening to the creation of this unique environment, unique because created by interaction between hic and nunc (and “once and for all” thanks to the recording) with his partners, therefore literally un-heard.
by Ludovic Florin, excerpt from the liner notes

muzycy:
Roscoe Mitchell: saxophones sopranino et basse, flute baroque, bass recorder, percussion
James Fei: saxophones sopranino, alto et bariton, clarinettes basse et contrebasse, électronique analogique
William Winant: orchestra bells, tubular bells, marimba, timpani, tome basse, caisse claire, cymbales, cow bells, triangles, woodblocks, gongs, percussion

utwory:
1. Angel City (55:12)

total time - 55:12
wydano: 2015-01-23
nagrano: Oakland, California, November 23 & 24, 2012
more info: www.roguart.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: