Kategorie

Hendrix Piano


  • Kod: 5907760035028
  • Producent: PianoArt (PL)
  • Wykonawca: Artur Dutkiewicz
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: piano
  • Cena: 37,99 zł
  • Poleć produkt

Modern Jazz / Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2010-03-13
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Artur Dutkiewicz: fortepian, Darek "Oles" Oleszkiewicz: kontrabas, Sebastian Frankiewicz: perkusja
Najnowsza płyta Artura Dutkiewicza "Hendrix Piano” nagrana w akustycznym trio zawiera jazzowe improwizacje, których punktem wyjściowym stała się muzyka legendy muzyki rockowej - Jimi Hendrixa. Takie przeboje jak m.in.: Hey Joe, Crosstown Traffic, Wind Cries Mary, Angel czy Little Wing potraktowano tu jako standardy jazzowe. Stanowią one pretekst do improwizowania za pomocą współczesnych środków wyrazu.
Twórczość Jimi Hendrixa jest od dawna jedną z inspiracji Artura Dutkiewicza. Od wielu lat wykonuje on na koncertach kilka utworów z jego repertuaru dowodząc jak uniwersalna jest ta muzyka. Można ją grać z powodzeniem również w trio jazzowe, nawet na tak akustycznych instrumentach jak fortepian czy kontrabas.
W nagraniu płyty wziął udział m.in Darek "Oles" Oleszkiewicz - mieszkający w USA, znakomity kontrabasista światowego formatu, który na codzień współpracuje z gwiazdami współczesnego jazzu takimi jak: Pat Metheny, Brad Mehldau, Billy Higgins, Joe Lovano, Eddie Henderson, Charles Lloyd, John Abercrombie, Bennie Maupin, Lee Konitz, Peter Erskine, Art Farmer, Horace Silver, Alice Coltrane, Ravi Coltrane, James Newton, Arthur Blythe.

muzycy:
Artur Dutkiewicz: fortepian
Darek "Oles" Oleszkiewicz: kontrabas
Sebastian Frankiewicz: perkusja
Daniel Biel: : kontrabas 1, 7, 9

wydano: 2010-03-13

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: