Kategorie

Chopin - Hummel - Mozart


  • Kod: 88875002872
  • Producent: Sony Classical
  • Kod producenta: 0888750028723
  • Wykonawca: Alexander Krichel / Polish Chamber Philharmonic Orchestra Sopot / Wojciech Rajski
  • Nośnik: CD
  • Cena: 58,99 zł
  • Poleć produkt

Recital Fortepianowy
premiera polska:
2015-06-14
kontynent: Europa
opakowanie: plastikowe etui
opis:

POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

W lutym 1982 r. Wojciech Rajski stworzył orkiestrę smyczkową, złożoną z młodych, utalentowanych i pełnych entuzjazmu muzyków. Pod nazwą Orkiestra Kameralna Wojciecha Rajskiego debiutowała w czerwcu, w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a już kilka dni później otwierała festiwal Schleissheimer Sommer w Monachium i 37. Festiwal Sommerliche Musiktage Hitzacker. Młody zespół od początku zachwycił publiczność i krytyków, co przyniosło zaproszenia na wszystkie niemieckie festiwale i do najważniejszych sal koncertowych z Filharmonią Berlińską, salą Gasteig w Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Musikhalle w Hamburgu, Salą Pleyela w Paryżu, Musikverein w Wiedniu i Concertgebouw w Amsterdamie na czele. Od 1984 r. orkiestra występuje również w składzie powiększonym z grupą dętą i nosi nazwę Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

Pod koniec lat osiemdziesiątych zespół dawał prawie 100 koncertów rocznie, głównie w Niemczech, ale również we Francji, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Szwecji, Danii, Luksemburgu, Anglii i w innych krajach. W 1987 r. orkiestra wyjechała na 33 koncerty do Stanów Zjednoczonych, grając m.in. w J. F. Kennedy Center w Waszyngtonie i Metropolitan Museum w Nowym Jorku. Ponownie orkiestra odwiedziła Stany Zjednoczone w 1999 r. Zespół gościł również w dalekiej Azji – w 1990 r. w Chinach i 1997 r. w Japonii. Filharmonia koncertowała z najwybitniejszymi solistami światowej sławy, wśród których byli m.in. – Mścisław Roztropowicz, Borys Pergamentschikow, Natalia Gutman, Irene Grafenauer, Sabine i Wolfgang Meyer, Guy Touvron, Misha Maisky, Raphael Oleg, Gil Shaham, David Geringas, Gary Karr, czy Ivo Pogorelić. Z orkiestrą stale występują i w kraju i za granicą czołowi polscy soliści.

Zespół rokrocznie jest obecny na renomowanych europejskich festiwalach, a wśród nich na – Schleswig-Holstein Musik Festival, Mecklenburg-Vorpommern, Rheingau Festival, Praska Wiosna, Weilburger Schlosskonzerte, Festival van Vlaanderen, La Chaise-Dieu i wiele innych. Ponad 10 razy zespół gościł na Festiwalu Muzycznym w Łańcucie i wielokrotnie w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Polska Filharmonia Kameralna od początku swojego istnienia nagrywa płyty, których ma w swoim dorobku ponad 60. Pierwsze analogowe płyty długogrające zostały nagrane już w 1983 r. dla Wifonu i Thorofonu, a od roku 1986 nagrywała także dla: EMI, Midas, Thorofon, Claves, Sonomaster, Opus, Mediaphon, Wifon, DUX i wielu innych.

Po 15 latach oczekiwań, dzięki staraniom władz Sopotu i Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, Polska Filharmonia Kameralna doczekała się wspaniałej własnej siedziby w Sopocie, na terenie Opery Leśnej. Polska Filharmonia Kameralna Sopot jest instytucją kultury Miasta Sopot oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.

W roku 2012 Polska Filharmonia Kameralna Sopot obchodziła Jubileusz 30-lecia istnienia.

Editor's info:
"Hats off, gentlemen, a genius!“ - Sony Classical published Alexander's first album for piano and orchestra

Having published two very successful solo albums already, the third album Alexander produced is an album for piano and orchestra featuring Mozart's famous piano concerto K414 in A major, Hummel's fantasy for piano and orchestra (Oberon's magical horn) and quite unknown pieces by Chopin: the Krakowiak-Rondo and the Don Giovanni Variations.

The album was recorded with the Polish Chamber Philharmonic Orchestra under their chief conductor Wojciech Rajski.


muzycy:
Alexander Krichel: piano
Polish Chamber Philharmonic Orchestra Sopot
Wojciech Rajski: conductor

utwory:
1. Krakowiak in F Major, Op. 14
2. Fantasia for Piano and Orchestra, Op. 116 "Oberons Zauberhorn"
3. Piano Concerto No. 12 in A Major, K. 414 I. Allegro
4. Piano Concerto No. 12 in A Major, K. 414 II.Andante
5. Piano Concerto No. 12 in A Major, K. 414 III. Allegretto
6. Variations on "La ci darem la mano" for Piano and Orchestra, Op. 2

wydano: 2014-09-23
more info: www.sonyclassical.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: