Kategorie

On An Island


  • Kod: 3556952
  • Producent: EMI (UK)
  • Kod producenta: 0094635569520
  • Wykonawca: David Gilmour
  • Nośnik: CD
  • Cena: 62,80 zł
  • Poleć produkt

Rock Progresywny / Art Rock
premiera polska:
2006-03-06
opakowanie: digipackowe etui
opis:
Opis Wydawcy:
Album w orkiestracji Zbigniewa Preisnera i z gościnnym udziałem Leszka Możdżera !

'On An Island" będzie trzecim albumem Davida Gilmoura i jednocześnie pierwszym studyjnym nagraniem od czasu wielokrotnie platynowej płyty zespołu Pink Floyd 'The Division Bell", wydanej w 1994 roku.

"On An Island" to wyjątkowe muzyczne doświadczenie, które nie tylko jest porównywalne z najlepszymi dziełami zespołu Pink Floyd, ale również potwierdza, że jego wiodący gitarzysta i wokalista jest wybitnym artystą solowym.

Na albumie Gilmour w mistrzowski sposób łączy muzykę ludową, jazzową, orkiestralną i rockową, splatając te gatunki w spójną całość swoją liryczną grą na gitarze i charakterystycznym wokalem.

Orkiestrację albumu powierzono wybitnemu polskiemu kompozytorowi Zbigniewowi Preisnerowi, w produkcji zaś uczestniczył Phil Manzanera (Roxy Music).

Płyta "On An Island" zawiera ogromną dawkę wirtuozerii dzięki plejadzie znakomitych artystów biorących udział w nagraniu. Na albumie usłyszymy między innymi Davida Crosby i Grahama Nasha (wokale), Roberta Wyatta (róg), Caroline Dale (wiolonczela), gościnnie na organach Hammond zagrał Richard Wright z Pink Floyd.

'On An Island" to kolekcja piosenek i utworów instrumentalnych, które zostały zaprezentowane podczas koncertów w London Festival Hall w 2002 roku.
'To moje najlepsze i najbardziej osobiste dzieło," mówi Gilmour. 'Tworzenie go wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami było wspaniałym doświadczeniem!"

Na płycie znalazło się w sumie dziesięć utworów, które zostały wyprodukowane przez Davida Gilmoura, Phila Manzanera i Chrisa Thomasa.
Kompozycje zostały napisane przez Gilmoura i Polly Samson, co stanowi kontynuację ich współpracy, która rozpoczęła się przy tworzeniu płyty 'The Division Bell".

'On An Island" to także debiut Gilmoura na saksofonie.

Tuż po premierze albumu David Gilmour wyruszy na tournee promujące płytę. Artysta odwiedzi między innymi Dortmund, Hamburg, Paryż, Amsterdam, Mediolan, Rzym i Londyn.

wydano: 2006-02
nagrano: 2005
more info2: www.davidgilmour.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: