Kategorien

XI


  • Schlüssel: GRCD4305
  • den Hersteller: Grappa (NO)
  • Herstellerschlüssel: 7033662043057
  • Preis: 55,99 zł
  • Produkt empfehlen

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2009-10-05
kontynent: Europa
kraj: Norwegia
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com
Współpracownik Arilda Andersena, Ketila Bjornstada, Silje Nergaard, członek Steps Ahead jak też lider własnych projektów, ceniony saksofonista i wokalista przedstawia swój najnowszy album zatytułowany 'XI'.
Skład jest arcyciekawy: pianista i akordeonista Gil Goldstein znany chociażby z przebojowej płyty Pata Metheny 'Secret Story', perkusistę Antonio Sancheza, który jest dzisiaj jednym z najbardziej rozchwytywanych muzyków swojej generacji (Pat Metheny, Chick Corea, Gary Burton), wibrafonista Mike Manieri - lider Steps Ahead po gitarzystę Oliviera Louvela i basistę Scotta Colley'a.
Krążek wypełniają w całości bardzo atmosferyczne kompozycje lidera, które w tym, amerykańskim składzie nabierają innego wymiaru niż typowe world-jazzowe produkcje norweskiego jazzu.
To połączenie jazzowej mainstreamowej fiesty zza oceanu z głęboką refleksją nad bezpowrotnie mijającym czasem daje kapitalny efekt, słowem satysfakcja gwarantowana!.
Zgromadzeni w stidio jazzmeni wabią słuchacza to zmysłowością, to znów zapraszają do intelektualnej dysputy. A wszystko to czynią w sposób niewymuszony, naturalny, ani przez moment nie epatują publiki tanimi efektami rodem z cyrku.
Materiał został nagrany w Avatar Studios NYC w czerwcu 2008 i zmiksowany przez Jana Erika Kongshauga w Rainbow Studios w Oslo.
autor: Piotr Szukała


muzycy:
Bendik Hofseth: Tenor Saxophone
Antonio Sanchez: Drums
Gil Goldstein: Piano, Accordion
Mike Manieri: Vibe
Olivier Louvel: Guitar
Scott Colley: Bass

utwory:
1. The Mirror
2. Deep River
3. Q
4. Jerusalem
5. Itaka
6. A Little Parade
7. Department Store Clerk
8. Jacob's Slate Blue
9. Of The Dark Past

total time - 56:21
nagrano: Avatar Studios NYC, June 2008
more info: www.grappa.no
more info2: www.bendik.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: