Kategorien

FASRAT Compilation #1


  • Schlüssel: RR1052015
  • den Hersteller: Requiem Records
  • Herstellerschlüssel: 5903420690378
  • Preis: 33,99 zł
  • Produkt empfehlen

Balearic/disco/folk
premiera polska:
2015-12-28
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
“FASRAT Compilation #1” to owoc współpracy pomiędzy Father And Son Records And Tapes - wytwórnią prowadzoną przez Maćka Sienkiewicza, wydającą od kilku miesięcy winylowe EPki z nagraniami krajowych artystów oraz Requiem For Disco, czyli nowym sublabelem Requiem Records.

Płyta zawiera utwory producentów w różny sposób związanych z FASRAT; tylko dwa były wydane wcześniej (“Toucan” Selvy’ego na 12” “Missing The Light” oraz “The White Sheik” Maćka Sienkiewicza z 12” “That Feel”) - pozostałe 10 to nagrania premierowe. 9 artystów 8 polskich miast proponuje muzykę od różnych odmian house (niepowtarzalny, kalejdoskopowy Das Komplex, etniczne inspiracje Naphty, nieodparcie taneczny Selvy, hipnotyczni Jazxing) poprzez zbasowane techno DJa Sajko (czyli Pawła Bartnika), młodzieńczy indie rock tria Niemoc (zremiksowany przez członków grupy kIRk w punk-funkowym stylu), melodyjne i pogodne dźwięki Babuko i Mr Yo So, po zaawansowane edity samego Sienkiewicza. Całość zamyka przebojowy “Like A Fish” z debiutanckiej EPki Das Komplex, tu zremiksowany przez brytyjski duet Coyote.

12 tak różnych utworów układa się jednak w zamkniętą, muzyczną opowieść, dającą doskonały wgląd nie tylko w dawne, obecne i przyszłe oblicze FASRAT, ale i ogólnie w coraz bardziej bogaty, świeży i inspirujący świat polskiej sceny muzyki elektronicznej. Płytę na scenie międzynarodowej promował utwór Selvy’ego “The Trumpet”, który pojawił się na początku listopada w serii Boiler Room Debuts.

Kompilacja wydana jest jako CD w rozkładanej okładce formatu singla 7” - autorką grafik zdobiących okładkę jest świetna łódzka artystka Maria Apoleika.

muzycy:
Compiled by Maciek Sienkiewicz
Artwork by Maria Apoleika
Design: Łukasz Pawlak
Mastered by Paweł Bartnik
Series curated by Marek Horodniczy

utwory:
01. Das Komplex - Hairbrush
02. Jazxing - You Rock Me
03. Naphta - Duke’s Archives
04. Selvy - The Trumpet
05. DJ Sajko - Technomania Crew
06. Maciek Sienkiewicz - Safety
07. Niemoc - Wrony (rwetes & dj sajko cut)
08. Selvy - Toucan
09. Babuko - Blask
10. Maciek Sienkiewicz - The White Sheik
11. Mr Yo-So - Sunny & Blue
12. Das Komplex - Like A Fish (Coyote Remix)

wydano: 2015-12-28
more info: www.requiem-records.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: