Kategorien

24 Hours To Nowhere


  • Schlüssel: GRCD878
  • den Hersteller: Glitterhouse Records (DE)
  • Preis: 55,99 zł
  • Produkt empfehlen

Indie Rock/Muzyka alternatywna
premiera polska:
2016-05-16
kontynent: Australia i Oceania
kraj: Australia
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
27 maja wytwórnia Glitterhouse wyda najnowszy album Hugo Race Fatalists, czyli Hugo Race’a i formacji Sacri Cuori, która przy Hugo przybiera nazwę Fatalists.
Płyta „24 Hours to Nowhere” jest dostępna w wersji CD i jako 180-gramowy LP z dołączonym CD.

Hugo Race jest wizjonerskim performerem, wokalistą, muzykiem, poetą i producentem. Pochodzi z Melbourne w Australii, lecz podróże uczyniły z niego "obywatela świata" - od 25 lat mieszka i tworzy w Australii, na Sycylii, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Piosenki Hugo Race'a tkwią we współczesnej popkulturze, jednak wyrastają z rock'n'rolla, soulu i delta-bluesa, często mocno zabarwione awangardową elektroniką.

Hugo był członkiem-założycielem zespołu Nicka Cave'a The Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie "From Her To Eternity" i na wielu kolejnych albumach). W 1985 założył kultową australijską art-punkową formację The Wreckery. Teraz współtworzy także supergrupę Dirtmusic (razem z Chrisem Eckmanem z The Walkabouts), która wspomagała też malijski Tamikrest. Hugo udzielał się także gościnnie na płycie Lilium "Felt", współpracuje z brazylijskim Moses Complex, brytyjskim Pantaleimon, Rogall’s Electric Circus Sideshow, europejską "supergrupą" Songs With Other Strangers, a także stworzył we Włoszech multimedialny projekt Merola Matrix, z włoską wokalistką i multiinstrumentalistką Martą Collicą tworzy duet Sepiatone a z belgiską skrzypaczką i wokalistką Catherine Graindorge projekt Long Distance Operators, którego debiutancka płyta ukaże się na początku 2016 roku.

Sacri Cuori, przetłumaczone jako "święte serca", to zespół założony przez dwóch Włochów: gitarzystę i kompozytora Antonio Gramentieri i perkusistę Diego Sapignoli. Obaj pochodzą z zielonych wzgórz krainy Emilia Romagna, niedaleko od rodzinnych miejsc Felliniego i Mussoliniego. Jasność i mrok...
Zespół wykorzystuje folk, blues i psychodelię, nadając im filmowy klimat, wzbogacając bitami i elementami współczesnej muzyki elektronicznej.Tam, gdzie kończy Nino Rota, a zaczyna John Lee Hooker...

utwory:
01. 24 Hours to Nowhere
02. The Power of You and I
03. It'll Never Happen Again
04. No God in The Sky
05. We Were Always Young
06. Beautiful Mess
07. Lost in The Material World
08. Untill You Surrender
09. One Day Forever
10. Ballad of Easy Rider

wydano: 2016-05-27
more info: www.glitterhouse.com
more info2: www.hugoracemusic.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: