Kategorien

First Breath


  • Schlüssel: SJR027CD
  • den Hersteller: SJ Records (PL)
  • Preis: 35,99 zł
  • Produkt empfehlen

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2017-11-24
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
W 2013 roku swoją premierę fonograficzną miała płyta formacji Sekstans, stworzonej przez saksofonistę Łukasza Juźko (rocznik 1989). Nazwa zainspirowana gwiazdozbiorem odkrytym przez gdańskiego astronoma Jana Heweliusza.
Jazzowa improwizacja pełna skrzącej się dowcipem noise'owej energii - mocne perkusyjne rytmy wsparte grą kontrabasu, dynamiczna sekcja dęta i masywne akordy na fortepianie dające fundament melodii - to wszystko łączy się w jeden, energetyczny groove.

Łukasz Juźko Quartet powstał na przełomie 2015 i 2016 roku.

„First Breath” to przestrzeń, emocje i miłość do jazzu. Każdy z utworów znajdujących się na płycie niesie ze sobą ładunek nie tylko emocjonalny, ale również duchowy.
Album zabarwiony jest gospelowym brzmieniem, którym artysta niewątpliwie się inspiruje. Słyszymy to chociażby w utworze „One Or Few” czy „For Unknown Princess”.
W każdym z utworów słychać dialog pomiędzy instrumentami na płaszczyźnie rytmicznej, melodycznej i emocjonalnej. Unikatowy charakter płyty tworzą nie tylko utwory z rozbudowaną formą, takie jak „Time’s Coming Up So Where Are You”, czy „Glimmer”, ale ważne miejsce zajmują również ballady. Utwór „Purpose” o przestrzennym brzmieniu uspokaja słuchacza, a „Breath From The Noise” swoją lekkością nadaje uczucie ukojenia.

Jak pisze jeden z pierwszych recenzentów płyty, Czesław Romanowski:
„dla kogoś, kto szuka w jazzie ukojenia, wytchnienia, kto lubi spędzić wieczorem kilkadziesiąt minut przy klimatycznych dźwiękach, muzyka kwartetu jest wyborem idealnym. Słychać w niej i namysł i emocjonalność i duchowość i elegancję."

muzycy:
Łukasz Juźko - saksofon
Michał Wróblewski - fortepian
Bartosz Świątek - bass
Sebastian Kuchczyński - perkusja

utwory:
1. Time's Coming Up. So Where Are You
2. For Unknown Princess
3. Purpose
4. More Than Enough
5. Breath From The Noise
6. One Or Few
7. Repressed Silence
8. Glimmer
9. Outro

wydano: 2017-11-24

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: