Kategorien

Jazzbient


  • Schlüssel: CM1021
  • den Hersteller: CM Records (PL)
  • Herstellerschlüssel: 5904259353588
  • Preis: 29,99 zł
  • Produkt empfehlen

Nu-Jazz/Lounge
premiera polska:
2013-10-01
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Muariolanza to pierwszy w Polsce przedstawiciel muzyki ambient-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją. W ich muzyce znaleźć też można elementy rocka, reggae, funku i dużo transowego brzmienia. Założycielem zespołu jest Mariusz Orzełowski, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie (praca magisterska "Ambient i jego miejsce w muzyce awangardowej”). Zespół wyznaje zasadę klasyka awangardy XX wieku, Johna Cage'a: „Cisza nie istnieje - wszystko to muzyka”;, dlatego przy tworzeniu muzyki wykorzystuje nie tylko instrumenty, ale też dźwięki otoczenia.

Dotychczas zespół występował w składzie: Mariusz Orzełowski (gitara), Marcin Babko (głos, pogłos), Dominik Mietła (trąbka), Sylwester Walczak (bas), Pierre (perkusja), Żyła (wizualizacje). Jednakże w bieżącym roku 2013 zespół wydaje długo oczekiwaną, piątą już płytę, nazwaną ,,Jazzbient”. To kolejna odsłona zespołu oraz spełnienie obietnicy – muzyki, na którą miało się składać pięć utworów, w różnej stylistyce, w metrum na 5/4. I tu niespodzianka, albowiem nowa płyta została nagrana w nowym składzie. Zmiana polega przede wszystkim na tym, że zespół odstąpił od piosenek i muzyki wokalno-mówionej, na rzecz muzyki instrumentalnej. Gitara basowa zastąpiona została kontrabasem, a w roli kontrabasisty wystąpił Dominik Grab. Na perkusji tym razem zagrał Łukasz Kurek. Szeregi Muario Lanzy ponownie zasilił Dominik Bieńczycki, który brał udział przy nagraniu debiutanckiej płyty "Muarioland”. Na tym albumie zagrał na skrzypcach i syntezatorze. Na nowej płycie wystąpili również Dominik Mietła grający na trąbce oraz Mariusz Orzełowski, autor muzyki odpowiedzialny za tak zwane „ambienty”, grający tu na gitarze, klarnecie, piszczałce, okarynie i syntezatorze. Wszyscy muzycy występujący aktualnie w składzie, to absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Płyta została zarejestrowana w sierpniu 2012 roku w studio muzycznym "Staynia” w Zielonkach pod Krakowem. Nad realizacją nagrań oraz miksami utworów czuwał właściciel studia Mikołaj Blajda (www.mikolajblajda.pl). Mastering utworów został wykonany w Stanach Zjednoczonych, w profesjonalnej firmie ,,Sage Audio Mastering”, z siedzibą w Nashville, specjalizującej się w tego typu działalności.

Recorded with a renewed line-up, the fifth album of the Muario Lanza band is a continuation of the ambient-jazz performance in an acoustic-instrumental version. The album Jazzbient, consists of five stylistically different compositions whose common denominator is the 5/4 time signature.


muzycy:
Mariusz Orzełowski - guitars, voice, whistle, clarinet, ocarine, synthesizer, ambients
Dominik Mietła - trumpet, vocals
Dominikj Bienczycki - piano, violin
Dominik Grab - double bass, vocals
Łukasz Kurek - drums

utwory:
1. Spacer koło stacji, 12:32
2. Ajamada, 4:42
3. Bossa Noga, 11:18
4. Pięta, 10:21
5. Ambient nowej ery, 7:47

total time - 46:30
Beats & Bigband
58,99 zł
Rull's Choice
55,99 zł
All is Yes
55,80 zł
Close Up Magic
58,99 zł
Aye to Eye
55,80 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: