Kategorien

Where Flamingos Fly


  • Schlüssel: GRCD4189
  • den Hersteller: Grappa (NO)
  • Herstellerschlüssel: 7033662041893
  • Preis: 55,99 zł
  • Produkt empfehlen

Wokalistyka jazzowa
premiera polska:
2004-03-10
kontynent: Europa
kraj: Norwegia
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Urodziła się w Oslo. Pierwsze lekcje pobierała u znakomitej wokalistki Anne Brown. Zadebiutowała w latach 60tych, z własnym zespołem utworzonym specjalnie na Melde Jazz Festival.
W jej pierwszych zespołach debiutowali Jan Garbarek /płyta 'Moments"/ , basista Arild Andersen i Jon Christensen - dziś niekwestionowane gwiazdy wytwórni ECM, muzycy współpracujący z pianistą Keithem Jarrettem. W późnych latach 60-tych nagrywała z orkiestrą trębacza Dona Ellisa. Występowała z Albertem Mangelsdorffem, Johnem Surmanem i Jean-Luc Ponty.
Do historii jazzu przeszły jej nagrania z saksofonistami Warnem Marshem, Dexterem Gordonem i Archie Sheppem /"Hi-Fly"/. U ich boku potrafiła doskonale rozwijać idiom jazzowej wokalistyki, połaczony ze skandynawskim chłodem i wrażliwością. Swoje skandynawskie korzenie najlepiej ujawnia w znakomitych duetach, nagranych z wykorzystaniem instrumentarium elektronicznego z saksofonistą i multiinstrumentalistą Johnem Surmanem
Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym norweskiej Grammy. Krytycy uznają Karin Krog za jedną z najwybitniejszych wokalistek jazzowych z Europy. Od lat z powodzeniem koncertuje w Europie i Stanach Zjednoczonych. Była gwiazdą jednego z festiwali Jazz Jamboree. Jej głos i możliwości interpretacyjne porównywano do Billie Holiday. Specjalizuje się w wykonaniach nastrojowych duetów i standardów. Śpiewa z charakterystycznym dla siebie wdziękiem, zmysłowym ciepłem i prawdziwym polotem.
Jazz Forum 1,2/2004
'...Słuchając dziś skandynawskich sław w rodzaju Sidsel Endresen, Nilsa Pettera Molvaera czy Bugge Wesseltofta musimy pamiętać, że artystami, którzy przetarli szlaki i wypromowali nordycki jazz na świcie byli Jan Garbarek i Karin Krog. Oboje odwiedzili nasz kraj w ubiegłym roku. Garbarek zagrał podczas Warsaw Summer Jazz Days, natomiast Karin wystąpiła w warszawskim klubie Skarpa 13 grudnia. Licząca już 66 lat wokalistka w przeszłości współpracowała z tak znanymi artystami jak Dexter Gordon, Archie Sheep, John Surman czy wspomniany Garbarek, W Warszawie towarzyszyli jej polscy muzycy: Wojciech Karolak - p, Hammond B3; Tomasz Szukalski - ts; Adam Kowalewski - b i Krzysztof Dziedzic - dr. Obowiązki mistrzyni ceremonii wzięła na siebie przyjaciółka Karin, Urszula Dudziak. Koncert okazał się wydarzeniem towarzyskim, aż roiło się od znanych twarzy, na sali pojawił się ambasador Norwegii, a przy barze widziano Kubę Wojewódzkiego....'

muzycy:
Karin Krog: vocal; Jacob Young: guitar
utwory:
1. Where Flamingos Fly 4:44
2. Prelude to a Kiss 5:08
3. Once I Loved 3:32
4. Last Night When We Were Young 4:29
5. I'm Shadowing You 3:32
6. I'll Be Seing You 4:49
7. Caravan 5:26
8. Everything Happens to Me 4:52
9. Northern Sun 5:09
10. Cry Me a River 5:13
11. K.C. Blues 3:17
12. Everytime We Say Goodbye 4:59

total time - 55:15
wydano: 2003
nagrano: 2002
more info: www.grappa.no
more info2: www.jacobyoung.no/disco.htm

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: