Kategorien

Live At The Jazz nad Odrą Festival


  • Schlüssel: SJ007
  • den Hersteller: SJ Records (PL)
  • Herstellerschlüssel: 5902596066062
  • Preis: 35,90 zł
  • Produkt empfehlen

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2013-10-01
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Generation Next to świeże spojrzenie na muzykę jazzową. Zespół ten to nowoczesny akustyczny mainstream poszukujący przestrzeni, barw, wrażeń i wyjątkowych emocji!
Piotr Schmidt – urodzony w 1985 roku, trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytutu Jazzu. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Studia ukończył z wyróżnieniem. Obecnie wykładowca Historii Jazzu na AM w Katowicach, oraz w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, gdzie uczy również trąbki. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto ma na swoim koncie wiele indywidualnych osiągnięć.

Tomasz Wendt – saksofonista jazzowy. Student II wydziału Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie saksofonu dr. Janusza Brycha. Laureat wielu nagród na konkursach w Polsce i Europie.

Jacek Namysłowski – puzonista jazzowy i sekcyjny, kompozytor i aranżer. Od kilku lat w czołówce ankiety Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategorii puzonista jazzowy roku.
W roku 2000 kwintetem Jacka Namysłowskiego zdobył pierwszą nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Rok później ten sam zespół zajął drugie miejsce na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa. Jacek Namysłowski z zespołem Timeless zdobył pierwszą nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach, gdzie Jacek dostał również nagrodę indywidualną. Z tym samym zespołem zdobył nagrodę Grand Prix na konkursie Bielska Zadymka Jazzowa.

Gabriel Niedziela – gitarzysta jazzowy, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2006 roku uzyskał również dyplom II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku. Do osiągnięć indywidualnych może zaliczyć m.in. II miejsce na Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych w Warszawie – Guitar City 2007 r. oraz Wyróżnienie na V Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach 2010. Wraz ze swoim kwartetem koncertuje w kraju oraz za granicą.

Francesco Angiuli – urodzony w Monopoli (Bari, Włochy Południowe. Współpracował z takimi gigantami jak: John Patitucci, Dave Liebman, Dave Holland, Barry Harris, Alain Caron, Mike Manieri, Harvie S., Steve La Spina, itd. Francesco bierze udział w wielu jazzowych projektach w Europie, gra także muzykę klasyczną i współczesną. Wygrał niezliczone nagrody międzynarodowe, miedzy innymi Baronissi Jazz w 2001. Oprócz koncertowania w całej Europie, zajmuje się także nauczaniem, prowadząc warsztaty w wielu konserwatoriach i na akademiach muzycznych na kontynencie.

Arek Skolik – urodzony w 1970 roku w Częstochowie perkusista i kompozytor jazzowy. W 2005r. został obdarzony tytułem najlepszego perkusisty roku przez miesięcznik '„Gitara Bas i Bębny”', a także otrzymał nagrodę prezydenta miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma jazz forum jako perkusista jazzowy. Arek Skolik współpracował grając koncerty i nagrywając płyty z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, John Zorn, Lee Konitz, Steve Logan, Ronnie Cuber, Nina Stiller, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Tymon Tymański, Stanisław Soyka, Ziut Gralak, Wojtek Puszkek, Romek Twarożek, Joachim Mencel, Irek Głyk, Janusz Muniak, Maciej Sikała, Tomasz Szukalski, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Piotr Cieślikowski, Shakin Dudi

Czy Następna Generacja muzyków spełnia pokładane w nich oczekiwania? Czy tak samo zachwyca słuchaczy jak robiła to poprzednia? W jaki sposób to bogate w muzyczne geny pokolenie artystów jest inne i czym się wyróżnia? Przyjdź na koncert zespołu Generation Next i przekonaj się na własne uszy!

Zespół Generation Next debiutuje 11 kwietnia 2013 roku na festiwalu Jazz nad Odrą. Koncert ten będzie połączony z nagraniem płyty Live, której wydanie planowane jest na lipiec/sierpień 2013 roku. Nie licząc kwietniowej trasy koncertowej pierwsze koncerty tego zespołu planowane są na koniec lipca 2013.

muzycy:
Piotr Schmidt -trąbka
Jacek Namysłowski- puzon
Gabriel Niedziela- gitara
Tomasz Wendt- sax
Arek Skolik -drums
Francesco Angiuli- bass

more info2: generationnext.schmidtjazz.com
Ravel
39,99 zł
Black Monolith
35,90 zł
Syntonia
35,99 zł
Tren Żałobny
37,99 zł
Affinity
37,99 zł
Trouble Hunting
37,99 zł
Joy of Friendship
37,99 zł
Seven Lines
41,99 zł
Detour Ahead
37,99 zł
Mazut Mazut
37,99 zł
Pathfinder
37,99 zł
Ramblin'
37,99 zł
Coherence
37,99 zł
Tage
37,99 zł
Sekstans
37,99 zł
Jazz Energy
37,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: