Kategorien

Organ Spot


  • Schlüssel: SJ006
  • den Hersteller: SJ Records (PL)
  • Preis: 35,90 zł
  • Produkt empfehlen

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2013-09-10
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
ORGAN SPOT trio organowe, laureaci wielu prestiżowych festiwali jazzowych. Repertuar zespołu stanowią standardy jazzowe oraz autorskie kompozycje. Trio w niezwykle dojrzały sposób interpretuje utwory swoich idoli takich jak Peter Bernsetein czy Bill Stewart, za co odbierało od nich osobiste pochwały. Koncertują w Polsce i za granicą. Przygotowują się do wydania debiutanckiego album.
Kajetan Galas organista, pianista, zapalony propagator oryginalnego brzmienia organów Hammonda. Zdobywca drugiej nagrody podczas Otwartego Konkursu na Indywidualność Jazzową 2012 Festiwalu Jazz Nad Odrą. Współpracował między innymi z Oktawią Kawęcką, Pawłem Dobrowolskim, Marcinem "Ułanem" Ułanowskim oraz narodową orkiestrą Sinfonia Varsovia. Student Akademii Muzycznej w Krakowie i ArtEZ Enschede - jedynej szkoły w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda.

Szymon Mika młody, utalentowany gitarzysta jazzowy, zdobywca nagrody Grand Prix w Otwartym Konkursie na Indywidualność Jazzową 2012 Festiwalu Jazz Nad Odrą. Laureat wyróżniania dla najlepszego solisty Young Best Jazz - festiwalu, podczas którego zespół Organ Spot został uhonorowany Grand Prix. Uczestnik licznych warsztatów, pobierał lekcje między innymi u Petera Bernsteina, Davida Doruzki i Wojciecha Groborza. Doceniany i zapraszany do współpracy przez wybitnych polskich muzyków takich jak chociażby kontrabasista Adam Kowalewski - na co dzień koncertujący
z Nigelem Kennedy, nagrywający z Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem czy Januszem Muniakiem.

Bartek Staromiejski ceniony perkusista młodego pokolenia, swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych - od jazzowego mainstream'u przez latin, salsę, funk do muzyki fusion i pop. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z zespołem GPS zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych Jazz Juniors' 2008. Stypendysta Staatliche Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Sztutgarcie.

Płyta Organ Spot, świadomie utrzymana w jazzowym mainstreamie, w nowoczesny sposób nawiązuje do tradycji tria organowego. Wśród utworów zawartych na krążku znajdziemy zarówno autorskie kompozycje członków zespołu, jak i nowoczesne aranżacje standardów jazzowych. Ich muzykę wyróżnia dbałość o brzmienie oraz spójność stylistyczna. Podczas realizacji nagrań wykorzystane zostały oryginalne organy Hammonda z lat 60.

muzycy:
Kajetan Galas: organ
Szymon Mika: guitar
Bartek Staromiejski: drums

utwory:
1. Jeannine (Duke Pearson)
2. Beatrice (Sam Rivers)
3. Nieważne (Szymon Mika)
4. Street Surveillance (Kajetan Galas)
5. Soul Eyes (Earl Malcolm Waldron)
6. DeGouges (Brandon Sherman)
7. What Is This Thing Called Love (Cole Porter)

wydano: 2013
Nutzerbewertungen Hinzugefügt
star star star star star Zenek
14-01-2014

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: