Kategorien

The Dudes


  • Schlüssel: SLOW007
  • den Hersteller: slowdown records (PL)
  • Preis: 32,99 zł
  • Produkt empfehlen

Avant Jazz/Free Improvisation/Avant-Garde
premiera polska:
2011-09-27
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Dziesięcioosobowy Tricphonix Street Band złożony ze śmietanki warszawskich muzyków sceny współczesnego jazzu. Założycielem i autorem kompozycji Tricphonix Street Band jest Maciej Trifonidis Bielawski - multiinstrumentalista, znany z wielu innych projektów improwizowanych (zarówno big-bandowych jak i bardziej kameralnych). Muzyka Bielawskiego jest różnorodna i bogata, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Jego utwory charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa słychać eksperymenty i free jazzowe improwizacje, czy symfoniczno-filmowe nastroje. W utworach można odnaleźć wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. Trifonidis udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej (Tricphonix Street Band, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Downtown Project, Downtown Sekstet, Horny Trees), jest także producentem, realizatorem dźwięku i wydawcą.


popupmusic.pl

[. . .] Album "Motion Illustration I, II" zawiera muzykę napisaną na potrzeby dwóch polskich filmów ("Dla Ciebie, Polsko", "Cud nad Wisłą") prezentowanych na ubiegłorocznym Święcie Niemego Kina w Warszawie. Filmy te mają dziś wartość raczej historyczną niż artystyczną. Muzyka - jak wówczas napisaliśmy, mariaż kameralistyki, jazzu, miejskiego folku - ratowała je, wychodziła na pierwszy plan. Jeśli po pierwszej płycie Trifonidis Downtown Project można było się zastanawiać, jak Trifonidis sprawdzi się w roli ilustratora cudzych historii, odpowiedź jest prosta - świetnie. Paradoksalnie, niskie napięcie i tempo obrazów dało kompozytorowi pewną swobodę, której efektem jest szereg udanych, wręcz uroczych kompozycji, pięknie wykorzystujących plastykę składu złożonego z akordeonu, wiolonczeli i trzech instrumentów dętych, oraz trochę zgrabnych miniaturek. Tylko, że stworzenie dwóch równych ścieżek do kiepskich filmów jest trudne, a podanie ich na raz nieco męczące, zwłaszcza, że druga (do gorszego filmu) wypada słabiej od pierwszej. Znów, selekcja, rearanżacja materiału - choćby w taki sposób, jak zrobili to Sza/Za wydając album z muzyką teatralną - podniosłaby wartość płyty jako odrębnego, żyjącego własnym życiem dzieła.
autor: Piotr Lewandowski


Maciej Trifonidis bioMaciej Trifonidis Bielawski urodził się w 1974 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, a właściwie muzyka interesowała się nim. Lata dziecięce spędził w Trypolisie (Libia) i właśnie ten okres miał ogromny wpływ na jego dalszą działalność. Otoczony dźwiękami i muzyką rożnych kultur (m.in. Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Węgier, Syrii, Senegalu, USA) chłonął atmosferę i poznawał tradycje. Opanował grę na wielu etnicznych i klasycznych instrumentach. Jego muzyka jest różnorodna, bogata, przepełniona niezwykłą energią. Artysta, niczym podróżnik, wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny, łączy elektronikę z brzmieniami akustycznymi. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno-filmowe nastroje. Ponadto, Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej. Aktualnie jest członkiem formacji: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Solo Project oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z: Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Marek Biliński, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, K.a.s.a, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Mikołaj Pałosz, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler, Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Adam Świtała, Raphael Rogiński, Tomasz Duda czy Levity. Jako producent, realizator dźwięku i wydawca (SLOWDOWN RECORDS) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (TRIFONIDIS STUDIO).

muzycy:
Maciek Trifonidis - soprano saxophone
Daniel Polkowski - tenor saxophone
Ray Dickaty - tenor saxophone
Tomasz Duda - bariton saxophone
Bolek Jezierski - alto saxophone
Daniel Grzeszykowski - tenor saxophone
Maciek Rodakowski - tenor saxophone
Piotr Janiec - tuba
Szymon Tarkowski - bass
Wojtek Sobura - drums
feat:
Jarek Kulik - conga
Marcin Banasiak - drums
Dominik Trębski - trumpet

utwory:
1.The Scooters
2.Mutant Parade
3.Fucking Pigeon does not let me sleep
4.The Solist
5.The Game
6.Mad Dude
7.Secret Agent "Dude"
8.English Man in Warsaw
9.Lonesome Cowboy
10.Dudes go for a party
11.Friends around Me
12.Gołota dancing
13.I will show You Karate
14.Frog, Chicken, Beaver and Cockroach plays concert
15.Meeting with Coltrane

total time - 65:32
wydano: 2011
more info: www.slowdownrecords.com
more info2: slowdownrecords.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: