Categories

Franz Ferdinand


  • Code: WIGCD136
  • Manufacturer: Domino Records
  • Manufacturer's code: 5034202113621
  • Price: 64.99 zł
  • Tell a friend

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2004-03-03
opakowanie: plastikowe etui
opis:
Info Wydawcy:
'Czuję w sobie ogień - ogień, który spala. Ogień poza kontrolą - zamierzam spalić to maisto, spalić to miasto!'

Franz Ferdinand - jak wcześniej The Rolling Stones, Sex Pistols, Stone Roses swym debiutem wzniecają pożar w sercach fanów i krytyków znudzonych zalewem 'garażowych' grup w trendy ciuchach, z czołobitnym stosunkiem do tradycji, proponujących co najwyżej urocze nostalgiczne wycieczki w przeszłość.

Franz Ferdinand to zespół z prawdziwego zdarzenia, zespół o jakim Brytole od dawna marzyli. 'Franz Ferdinand' to debiut, na który czekali przynajmniej od czasów 'Definitely Maybe'. Już teraz najbardziej spektakularne wydarzenie 2004 roku.

Brytyjska prasa ma skłonność do przesady, żadko jednak kiedy najróżniejsze media są tak zgodne jak w przypadku FF.
Pierwszy singiel 'Darts Of Pleasure' - singiel tygodnia w NME i The Guardian , 'Take Me Out' - singiel tygodnia w NME, ale i w radiowych audycjach większości celebrities - Jo Whiley, Zane Lowe, Zoe Ball, Johna Kennedy'ego.
Klasa, wdzięk, szaleństwo, pasja ale i młodzieńczy spryt, bezczelność, entuzjazm - dzięki temu Franz Ferdinand stworzyli nowoczesne popowo-gitarowe arcydzieło.

Pomimo pochwał jakie towarzyszyły Franz Ferdinand od samego początku, stworzyli oni album lepszy niż ktokolwiek mógł się spodziewać - kultowy, a zarazem klasyczny - iskrzący beatlesowskimi harmoniami (w końcu to Anglicy), riffami The Jam (wiadomo, Angole!), ale i motorycznym, tanecznym beatem, seksualną gorączką, niepowtarzalną, włąściwą tej tylko grupie, charyzmą. To hit od pierwszych perkusyjnych uderzeń, do ostatniego sprzęgu gitary. Franz Ferdinand wpuszczają mnóstwo świeżego powietrza do pokojów w muzeum brytyjskiego popu i rocka. Niezaprzeczalnym inspiracjom nadają nowy wymiar, są INNI.

Kto miał szczęście zobaczyć ich występy - wraz z Hot Hot Heat i Belle And Sebastian - potwierdzi, że równie enrgetyczna a zarazem stylowa grupa zdarza się Raz na kilka lat. Może rzadziej. Te same komplementy powtarzano przy okazji debiutu innego bandu, tego zza Oceanu, FF są jednak Brytolami - bystrymi podrostkami z ulicy, nie synkami z dobrych domów. To słuchać. Słyszą to wszyscy:

'niezwykle ekscytujący moment w historii Brytyjskiego rocka' (The Face)

'najlepszy debiut od czasów The Strokes' (The Guardian)

The Strokes? Tręsą gaciami, bo FF już wkrótce zaprezentują się - u boku The rapture - nowojorskiej publiczności. Jestem przekonany, że puszczą Jankesów z dymem.

utwory:
1.JACQUELINE
2.TELL HER TONIGHT
3.TAKE ME OUT
4.THE DARK OF THE MATINEE
5.AUF ACHSE
6.CHEATING ON YOU
7.THIS FIRE
8.DARTS OF PLEASURE
9.MICHAEL
10.COME ON HOME
11.40 FT

total time - 38:51
wydano: 2004
nagrano: 2004
more info: www.dominorecordco.com
The Golden Age
54.99 zł
Album
66.99 zł
Ten Rapid
59.99 zł
Up For You & I
57.90 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: