Categories

Morbidezza of Decadence


  • Code: MPJ021
  • Manufacturer: Multikulti Project (PL)
  • Price: 41.99 zł
  • Tell a friend

Player


Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2018-09-26,
Wydawnicto Audiofilskie

seria wydawnicza: Jazz Series
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Gitarzysta Łukasz Borowicki prezentuje album "Morbidezza of Decadence". Płyta ukazuje się w oficynie wydawniczej Multikulti Project 24 września 2018 roku.
W połowie polski, w połowie duński sekstet prezentuje odważną, otwartą na inne gatunki muzyczne formę, poddaną wielkiej dyscyplinie instrumentalnej. Album wypełniają wyłącznie kompozycje lidera, pieczołowicie zarejestrowane w kwietniu 2017 roku w duńskim Odense.
Łukasz Borowicki, napędzany interdyscyplinarną energią, to muzyk kompletny, zarówno jako oryginalny kompozytor, jak i wytrawny gitarzysta. Jak sam mówi w wywiadach (...) moja muzyka wychodzi poza kanon jazzowego grania, z jednej strony czerpię inspirację z dorobku współczesnej i XX-wiecznej kameralistyki, z drugiej – z surowości i bezkompromisowości muzyki rockowej (...).

Prowadzi cztery formacje, Łukasz Borowicki Trio, Łukasz Borowicki Quartet, Lynchpin (tutaj występuje wyłącznie jako kompozytor na siedmio-osobowy skład instrumentalny - flute, clarinet/bass clarinet, violin, cello, piano, vibraphone, percussions/glockenspiel) i Łukasz Borowicki Sextet. Współpracował jako kompozytor z malarzem Markiem Niemirskim, pisząc muzykę ilustrującą cykl jego obrazów „Fingerprints”, które były wystawiane wraz z jego muzyką, między innymi w Berlinie i w słynnej Saatchi Gallery w Londynie.


Liner notes - PL:
. . . Jeżeli muzyka cokolwiek wyraża, to są to emocje i ja wierzę, że muzyka potrafi odsłaniać naturę emocji z dokładnością i wiernością, jakiej język nigdy nie osiągnie. Moim zamysłem na ten album było uchwycenie pewnego nastroju in abstracto, uchwycenie jego struktury dynamicznej, wgląd w jego przebieg – odzwierciedlenie, za pomocą dostępnych środków muzycznych, jego morfologii.

Z drugiej strony zależało mi, aby muzyka ta pozostawiała otwarte pole do interpretacji oraz indywidualnej ekspresji każdego z muzyków, aby była płaszczyzną swobodnego dialogu muzycznego. Zależało mi również na tym, żeby przekaz był szczery a sposób wypowiedzi spontaniczny. Pomimo tego, że muzycy uczestniczący w tym projekcie znają się doskonale z innych projektów, to jednak w tym składzie spotkaliśmy się pierwszy raz w dniu nagrania w studiu muzycznym. To pozwoliło na zachowanie świeżości, pewnej dozy kreatywnej niepewności oraz na uniknięcie zbytniego wygładzenia materiału. . .
Łukasz Borowicki

Liner notes - ENG:
. . . If music expresses anything it is emotions and I believe that music is able to reveal the nature of emotions more precisely and truthfully than any language can ever do.
My intention for this album has been to capture a particular mood in abstracto, to capture its dynamic structure, insight into its process – mirroring its morphology with the musical means of expression.

On the other hand I wanted the music to be open for interpretation and an individual expression of each of the musicians, to serve as a vehicle for free musical dialogue. I wanted the statements to be honest and the manner of expression to be spontaneous. Despite the fact that all the musicians participating in this project know each other very well from various other collaborations, we met in this very lineup for the first time in the studio on the day of the recording session. It allowed us to preserve a freshness: a certain amount of creative uncertainty avoiding excessive smoothing of the material. . .
Łukasz Borowicki
All compositions by Łukasz Borowicki
Cover design by Adam Karbowski / 13th Floor Studio
Photo by Katarzyna Paruszewska-Hermann
Producer: Łukasz Borowicki
Executive producer: Tomasz Konwent

muzycy:
Łukasz Borowicki: acoustic & electric guitars
Mads la Cour: flugelhorn
Bartłomiej Wawryniuk: alto saxophone
Soren Gemmer: piano
Mariusz Praśniewski: double bass
Anders Mogensen: drums

utwory:
1. Love & Restraint
2. An Indescreet Case of Squareness
3. Morbidezza of Decadence
4. Circle
5. The Blossoming
6. The Blooming
7. Zigzags & Lines
8. Ro

wydano: 2018-09-24
nagrano: Recorded by Peter Hellesoe in Peak Productions, April 2017, Odense
Mixed and mastered Łukasz Borowicki

more info: www.multikulti.com
more info2: www.lukaszborowicki.com
Fellinijazz
63.50 zł
Tage
37.99 zł
Let’s Dance
55.99 zł
Sekstans
37.99 zł
Wolf Valley
55.99 zł
Jazz Energy
37.99 zł
The Late Trane
55.99 zł
BlackBird
37.99 zł
Live
39.99 zł
Lili & Marlene
59.99 zł
One
41.99 zł
The Truth
49.99 zł
Atlantic
41.99 zł
Archipelago
46.99 zł
Artur Tuźnik Trio
41.99 zł
Sagaye
49.99 zł
Numbers
41.99 zł
Within A Dream
58.99 zł
Cokolwiek
41.99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: