Categories

The Endless River [Vinyl 2LP]


  • Code: 2564621547
  • Manufacturer: Parlophone (UK)
  • Manufacturer's code: 0825646215478
  • Price: 139.99 zł
  • Tell a friend


premiera polska:
2014-11-10
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
"The Endless River" to 18 kompozycji, które muzycy napisali w trakcie sesji do płyty "The Division Bell". W ich powstawanie zaangażowani byli David Gilmour, nieżyjący już Rick Wright i Nick Mason. Produkcję wzięli na siebie David Gilmour, Phil Manzanera (znany m.in. z Roxy Music), Martin "Youth" Glover (muzyk Killing Joke) oraz Andy Jackson.

"Punktem wyjścia była dla nas muzyka skomponowana w 1993 roku, w czasie sesji do płyty »The Division Bell«. Przesłuchaliśmy ponad 20 godzin materiału, który nagraliśmy we trzech, wybierając to, nad czym chcemy pracować dalej. Przez ostatni rok dodaliśmy trochę nowych fragmentów, ponownie zarejestrowaliśmy inne, po czym zaprzęgliśmy do pracy nowe technologie, aby otrzymać album Pink Floyd godny XXI wieku. Ricka już nie ma, nie będzie mógł już z nami nagrywać. Dlatego uznaliśmy, że dobrze by było, żeby te nowe wersje ujrzały światło dzienne" – mówił David Gilmour. "To nasz hołd dla Ricka. Dobry sposób pokazania, co zrobił dla Pink Floyd, jak ważną był postacią dla zespołu" – dodawał Nick Mason.

"The Endless River" to w przeważającej mierze płyta instrumentalna, za wyjątkiem "Louder Than Words", do której tekst napisała żona Davida, Polly Samson.

Zdjęcie na okładkę wykonał zaledwie 18-letni Egipcjanin Ahmed Emad Eldin, a następnie zostało ono obrobione przez agencję Stylorouge. Wyboru zdjęcia na awers okładki dokonał Aubrey "Po" Powell, partner zmarłego w 2013 roku genialnego Storma Thorgersona, projektanta okładek, współpracującego również z Pink Floyd.

Oto zawartość płyty "The Endless River":
• Okładka hard cover book (gruba sztywna okładka)
• Pełnowymiarowy, 16-stronicowy booklet, a w nim również wcześniej niepublikowane zdjęcia z sesji nagraniowych w 1993 roku

Dyrektor kreatywny: Aubrey Powell, Hipgnosis / rękawek zaprojektowany przez agencję Stylorouge

Album wyprodukowany przez Davida Gilmoura, Phila Manzanerę, Youtha, Andy'ego Jacksona.

utwory:
SideA:
1. Things Left Unsaid
2. It’s What We Do
3. Ebb and Flow

SideB:
1. Sum
2. Skins
3. Unsung
4. Anisina

SideC:
1. The Lost Art of Conversation
2. On Noodle Street
3. Night Light
4. Allons-y (1)
5. Autumn ’68
6. Allons-y (2)
7. Talkin’ Hawkin’

SideD:
1. Calling
2. Eyes to Pearls
3. Surfacing
4. Louder Than Words

wydano: 2014-11-10
more info2: www.pinkfloyd.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: