Kategorie

Ephemera Obscura


  • Kod: CF432CD
  • Producent: Clean Feed (POR)
  • Kod producenta: 5609063004328
  • Wykonawca: MiND GAMeS
  • Nośnik: CD
  • Cena: 59,99 zł
  • Poleć produkt

Player


Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-08-31
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com:
Oto kwartet złożony z wielu efektownych kontrastów i niekonwencjonalnych muzycznych połączeń. Złożone partie i skomplikowane, komponowane fragmenty współistnieją tu ze spontanicznymi poszukiwaniami dźwiękowymi, pełnymi tak światła i barw, jak i mroku, a tekstury i harmonie są zarówno pełne i bogate w szczegóły, jak i organiczne - surowe, pierwotne i dramatyczne w swoim wyrazie.
Angelika Niescier, Denman Maroney, James Ilgenfritz i Andrew Drury łączą to co najlepsze z dwóch światów - improwizacji i kompozycji, łączą inteligencję i wrażliwość, ale też zawsze gotowi są do zmiany formy i ról, w których są w tym kwartecie obsadzeni. Bo na przykład fortepian i perkusja obsadzone są w tym kwartecie w dosyć tradycyjnych rolach, lecz jednocześnie Maroney za pomocą przedmiotów umieszczonych na strunach wewnątrz fortepianu (w ten sposób usprawiedliwiających imię "hyperpiano") odmienia tę rolę, wkraczając w świat perkusjonaliów. A Drury, używając choćby własnego oddechu i rozmaitych przedmiotów, wytwarza dźwięki pełne harmonii, wcale nie perkusyjne.
Tak więc "Ephemera Obscura" jest przygodą, ale taką która ma początek i koniec. I zamkniętą formę. Niektóre z utworów to niemal gotowe piosenki, niektóre - zbiór dźwiękowych kolarzy. Ale zawsze przykuwają uwagę i zaskakują.
Polecam bardzo.
autor: Józef Paprocki
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Here is a quartet committed to contrast conventional and unconventional approaches to composition and improvisation. Complex time signatures and intricate notated materials coexist with spontaneous sonic explorations, both timbral and chromatic. The textures and figures are harmonically rich, full of details and with simultaneous organic effects – crude, primal, atmospheric, and dramatic.

muzycy:
ANGELIKA NIESCIER, alto sax
DENMAN MARONEY, hyperpiano
JAMES ILGEMFRITZ, contrabass
ANDREW DRURY, percussion

utwory:
01. Harkinsish
02. Selonica
03. Strip Mind
04. Heterosemica
05. Ephemera Obscura
06. Imprint 2
07. Ballard Compound
08. Core Text

wydano: 2017-07-07
nagrano: Recorded by Jim Clouse at Park West Studios Recorded October 30th, 2013

more info: www.cleanfeed-records.com
Zuppa Inglese
55,80 zł
Zone Bleue
58,99 zł
Zomo Hall
39,99 zł
Złota Platyna
37,99 zł
Ziran
39,99 zł
Zetrons
39,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: