Categorías

Soundtrack


  • Código : TR129
  • Fabricante : Trost
  • Código del fabricante: 9120036681491
  • Precio: 54.99 zł
  • Recomendar el producto

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2014-04-09
kontynent: Europa
kraj: Szwecja
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com; 2014-04
"To nie pierwsze nagranie tego tria - Mats Gustafsson, dieb13 oraz Martin Siewert mają już w dorobku jedną płytę wydaną w austriackiej oficynie Mego. Tamten materiał był pozszywany z występów na żywo oraz zapisu spotkania w studiu nagraniowym. Druga płyta w ich dorobku to już realizacja czysto studyjna.

Konceptualna, w pierwszym wrażeniu nawet eksperymentalna muzyka tria bazuje w dużej mierze na postrzępionych, rozedrganych frazach saksofonu Matsa Gustafssona i równie porwanej albo sprzęganej gitary Martina Siewerta. Wszystko inne właściwie jest tylko dodatkiem albo służy przetworzeniu tych dwóch elementów. Sporo tu mikrotoniki, chociaż tropów, i inspiracji jest bardzo, bardzo wiele. Jan Jelinek i jego gęste niczym zupa elektroniczne preparacje, drony, free improv, noise...

Zaskakujące jest jednak to, że pomimo wszystkich tych zastrzeżeń i słów zawartych w opisie projektu - "konceptualny", "eksperymentalny", "porwany", "przetworzenie", i tak dalej, muzyka w moim osobistym odbiorze ma zdecydowanie medytacyjny i ilustracyjny charakter. Nie porywa skumulowaną energią, nie uwodzi pięknem i harmonią, nie tworzy zwartej, dynamicznie brutalnej ściany dźwięku. A jednak uwodzi, sięga gdzieś głębiej, odwołuje się do nie bardzo często używanych w dzisiejszym powierzchownym świecie obszarów naszej świadomości i wrażliwości. I daje poczucie oddechu, jest - w moim odczuciu - tchnieniem jakiejś otwartej, wolnej przestrzeni.

Cudowne granie wymagające jednak otwartości i skupienia!"
autor: Wawrzyniec Mąkinia
Editor's info:
Sax legend Mats Gustafsson teams up with experimental artists dieb13 and Martin Siewert. There's a distinct fusion approach to the album which results in many a dissonant moment with Gustafsson's jagged sax leading the way through the shrouded clouds of machine generated mess. Despite the overall hysteria embracing the improvisations, the trio manages to create calm areas in this storming affair, and thus making a nice contrast to the ever growing turbulence.

muzycy:
dieb13: Turntables, Cigar Box
Mats Gustafsson: Soprano, Slide and Tenor Sax, Live Electronics
Martin Siewert: Guitars, Ring Stinger, Electronics

utwory:
1. Socks Full Of Sawdust 10:05
2. Polyphony Of A Metropolis 7:19
3. Crazy Mixed Up Pup 8:07
4. Dance Your Cares Away 5:07
5. The Great Fire Of London 8:22
6. Do Electric Moths Dream Of Light Bulbs 10:02

total time - 49:04
wydano: 2014-04
nagrano: Recorded by Martin Siewert at g7/vienna in january 2013 Mixed and mastered by Martin Siewert and Dieter Kovačič
more info: www.trost.at

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: