Categorías

St Germain


  • Código : 2564612201
  • Fabricante : Warner Music
  • Código del fabricante: 0825646122011
  • Precio: 63.99 zł
  • Recomendar el producto

Francuskie Downtempo/Lounge/Nu-Jazz/Chill Out
premiera polska:
2015-10-09
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Czwarta pozycja w dyskografii jednego z mistrzów współczesnej elektroniki pomieszanej z jazzem, nu jazzem i acid jazzem, Ludovica Navarre, alias St Germaina.

Jak zwykle w przypadku St Germaina, studyjny materiał to nowoczesne elektroniczne dźwięki, wzbogacone przez elementy jazzowe, ale nie tylko takie. Ludovic do wspólnych nagrań zaprosił afrykańskich muzyków, którzy używali tradycyjnych instrumentów z Mali, jak kora, balafon, n'goni. Tradycję muzyczną Afryki francuski artysta wspaniale pożenił z gitarami, fortepianem, saksofonami, loopami, tworząc bogatą, eklektyczną całość.

Do stworzenia okładki płyty, trójwymiarowej maski, St Germain namówił wybitnego twórcę street artu, Gregosa. Album wypełni osiem kompozycji, w tym trzy instrumentalne.

Przypomnijmy, że kariera St Germaina trwa już 20 lat. Jego debiutancki album "Boulevard" z 1995 roku sprzedał się w 700 tys. kopii, zaś wydany pięć lat później "Tourism" w imponującym nakładzie 3 mln egzemplarzy. Francuz występował na największych i najbardziej prestiżowych imprezach oraz scenach świata, jak festiwale Coachella i Glastonbury czy londyńska Royal Albert Hall.

muzycy:
Ludovic Navarre
utwory:
Real Blues
2. Sittin' Here
3. Hanky-Panky (instrumental)
4. Voila
5. Family Tree
6. How Dare You
7. Mary L. (instrumental)
8. Forget-Me-Not (instrumental)

wydano: 2015-10-09

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: