Kategorie

Feelings


  • Kod: MPJ007
  • Producent: Multikulti Project (PL)
  • Wykonawca: Marek Jakubowicz
  • Nośnik: CD
  • Cena: 37,99 zł
  • Poleć produkt

Player


Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2012-09-11
seria wydawnicza: Jazz Series
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikulti.com:
"Płyta „Feelings”, sygnowana przez kompozytora i leadera Marka Jakubowicza, jest zbiorem dźwięków raczej odnalezionych niż poszukiwanych.

I tak, rozpoczynające „Travel Memories”, opatrzone świetną frazą-tematem nieaksamitnego kontrabasu, rozpuszcza się niejako w emocjach kolejnych kilku utworów, i to chyba z autorską premedytacją, by powrócić z podobną emfazą w „Blue Rose” i w tytułowym „Feelings”, cudownie opatrzonym wzruszającą partią wokalną. To moment kulminacyjny całej płyty. Partie gitarowe są niepospieszne, trzymające na dystans pokusę wirtuozerii, w swej jednostajności niepokojące i upajające.

Na poły sentymentalne, na poły nostalgiczne obrazy przenoszą słuchacza gdzieś na południe, na nieskonkretyzowany wyraźnymi odniesieniami muzycznymi – zachodnio-południowy kraniec Europy. Tam też zmienia się na chwilę nastrój podmiotu-wędrowca: wyczuwa się pewność w pokonywaniu nieznanych terenów, swoistego rodzaju spryt obserwatora, który uświadomił sobie, jak nazywać odczucia powtarzalności widoków („Behind the Scene”).

Osiągniecie celu podróży nie jest przyozdobione szczęściem odnalezionego, co dobitnie można wyczuć w „Si Ceng Xiang Shi” (déja vu) – niewątpliwie wokalnej perełce zostawionej na przedostatni akord płyty. „Before You Were Born”, zostawione na sam koniec, jest trochę inne, smutne i proste, lecz poprowadzone z wyczuciem partie harfy z przeplotami gitary nie pozwalają zapomnieć dźwięków od razu, cisza nie jest głucha, bo wypełniają ją muśnięcia emocji, uzależnionych od wrażliwości każdego słuchacza z osobna. I niech tak zostanie..." (PF)

muzycy:
Marek Jakubowicz: gitara & kompozycje
Anna Axmo: wokal & słowa
Marcin Oleś: kontrabas
Cecylia Matysik-Ignyś: harfa

utwory:
1. Travel Memories
2. Beyond Time
3. Rain
4. Feelings
5. Italian Island
6. Blue Rose
7. On my way
8. Bossanova 4 my wife
9. Behind the scene
10. Si Ceng Xiang Shi
11. Before you were born

total time - 45:23
wydano: 2012-09-11
more info: www.multikulti.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: