Catégories

Mazurki


  • Code: 5907760035035
  • Producteur: PianoArt (PL)
  • Prix: 36,99 zł
  • Recommander ce produit

Modern Jazz / Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2012-05-12
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Na program recitalu solowego składają się autorskie mazurki Artura Dutkiewicza nawiązujące do chopinowskiej tradycji oraz polskiej muzyki ludowej. Inspiracja chopinowska dotyczy polskiego, słowiańskiego nastroju oraz melodyki mazurków wielkiego kompozytora, natomiast rytm wywodzi się z tradycji pianistyki jazzowej. Mazurki, oparte na rytmach ludowych, grane są tu w motoryczny, jazzowo - groovowy sposób, co jest zabiegiem prekursorskim we współczesnej muzyce polskiej. Istotnym elementem w grze Artura Dutkiewicza jest improwizacja, którą stosował również Fryderyk Chopin i jemu współcześni.

Artur Dutkiewicz jest jednym z niewielu pianistów jazzowych w Polsce i Europie, którzy podejmują się tworzyć improwizowaną muzykę podczas recitali solowych. Jego pianistyka charakteryzuje się wielką rozpiętością stosowanych środków – od romantycznego ciepła muzyki klasycznej przez elementy rhytm & bluesa aż po muzykę etniczną.

Artur Dutkiewicz - wybitny polski pianista jazzowy. Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, "Jazz nad Odrą", "Jazz Jantar". Finalista prestiżowego konkursu Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski pianista jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes.
W latach 1982-85 występował na scenie nowatorskiego Teatru Instrumentalnego Ryszarda Gwalberta Miśka występując tam zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli "Proces" Kafki i "Taniec Lokatora". Z teatrem występował na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach teatralnych (RFN, Szwajcaria, Dania, Włochy). Dużym sukcesem był jego solowy recital z transmisją radiową na MIDEM w Cannes a także recitale w Filharmonii Narodowej oraz Paryżu i Londynie.
Koncertował z wybitnymi muzykami jazzowymi i bluesowymi: z Tomaszem Szukalskim, z którym grał przez wiele lat tworząc Szukalski Dutkiewicz Duo oraz Kwartet Tomasza Szukalskiego a także z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem, Tadeuszem Nalepą, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jorgosem Skoliasem, Darkiem Oleszkiewiczem, Hiramem Bullockiem. Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

muzycy:
Artur Dutkiewicz: fortepian

wydano: 2012-05-12
more info2: arturdutkiewicz.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: