Catégories

Mi Nina Lola


  • Code: 2564632745
  • Producteur: Warner Music
  • Code du producteur: 0825646327454
  • Prix: 58,00 zł
  • Recommander ce produit

Flamenco / Flamenco Nuevo
premiera polska:
2007-04-01
kontynent: Europa
kraj: Hiszpania
opakowanie: plastikowe etui
opis:
www.afryka.org
Zmysłowy głos Conchy porusza publiczność i powala krytykę. Jest Hiszpanką, ale jej rodzice sę uchodźcami politycznymi z Gwinei Równikowej . Urodziła się w Palma de Mallorca. Jej styl jest bardzo oryginalny. Sytuuje się między jazzem, flamenco, soulem a funkiem.

Concha chce być wolną, nieskrępowaną kobietą, w życiu zawodowym jak i prywatnym.
'Życie powinno być sztuką i przyjemnością" - mówi twardo i walczy z producentami i wytwórniami płytowymi. W piosence 'Jodida pero contenta" artystka mówi o zranionej lecz świadomej i zdeterminowanej kobiecie. W refrenie powtarza, że 'jej świat należy do niej". Urodzona w jednej z najbiedniejszych dzielnic Palma, w 'osiedlu prostytutek" - jak sama podkreśla. Spędza dużo czasu wśród Romów i pasjonuje się muzyką flamenco.

W latach 90-tych uczestniczyła w różnych projektach teatralnych i filmowych. Śpiewała w barach i klubach wyspy. W latach 2000-2001 występuje z powodzeniem w kasynach w Las Vegas a także w Blue Note. W roku 2005 ukazała się jej płyta 'Buika". Z kolei jej ostatni album 'Mi nina Lola' (2006) sprzedał się w 100 tysiącach egzemplarzy.

Jednak słowa 'kariera", czy 'sukces" nie robią na niej wrażenia. Stara się przede wszystkim 'czerpać przyjemność ze swojej twórczości" i nie poddać sie dyktatowi wytwórni. Nie wie jeszcze jak będzie wyglądał następny album, ale pracuje już nad tym. 'Płyta jest jak przygoda z facetem, trzeba jedną zakończyć, by rozpocząć następną" - mówi w jednym z wywiadów.

Latem odbyła tournee po Europie, jesienią będzie czas na Amerykę Południową (Meksyk i Kolumbia) potem USA(Nowy Jork i Miami). Póki co, nie wybiera się do kraju rodziców, czyli do Gwinei Równikowej, gdzie, jak sama mówi ' nie mogłabym mówić , co myślę". Natomiast chętnie pojedzie do Senegalu, a także do Mali zobaczyć kraj Dogonów.

autor: Mamadou

utwory:
1. Mi Nina Lola
2. Ojos Verdes
3. Te Camelo
4. Ay De Mi Primavera
5. A Mi Manera
6. Nostalgias
7. Triunfo
8. Buleria Alegre
9. Love
10. Loca
11. Jodida Pero Contenta


wydano: 2007-04-01
more info: www.wb.com
more info2: www.buika.net

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: