Catégories

Nina De Fuego (Little Fire Girl)


  • Code: 2564695477
  • Producteur: Warner (USA)
  • Code du producteur: 825646954773
  • Prix: 58,00 zł
  • Recommander ce produit

Flamenco / Flamenco Nuevo
premiera polska:
2008-05-15
kontynent: Europa
kraj: Hiszpania
opakowanie: plastikowe etui
opis:
www.afryka.org
Zmysłowy głos Conchy porusza publiczność i powala krytykę. Jest Hiszpanką, ale jej rodzice sę uchodźcami politycznymi z Gwinei Równikowej . Urodziła się w Palma de Mallorca. Jej styl jest bardzo oryginalny. Sytuuje się między jazzem, flamenco, soulem a funkiem.

Concha chce być wolną, nieskrępowaną kobietą, w życiu zawodowym jak i prywatnym.
'Życie powinno być sztuką i przyjemnością" - mówi twardo i walczy z producentami i wytwórniami płytowymi. W piosence 'Jodida pero contenta" artystka mówi o zranionej lecz świadomej i zdeterminowanej kobiecie. W refrenie powtarza, że 'jej świat należy do niej". Urodzona w jednej z najbiedniejszych dzielnic Palma, w 'osiedlu prostytutek" - jak sama podkreśla. Spędza dużo czasu wśród Romów i pasjonuje się muzyką flamenco.

W latach 90-tych uczestniczyła w różnych projektach teatralnych i filmowych. Śpiewała w barach i klubach wyspy. W latach 2000-2001 występuje z powodzeniem w kasynach w Las Vegas a także w Blue Note. W roku 2005 ukazała się jej płyta 'Buika". Z kolei jej ostatni album 'Mi nina Lola' (2006) sprzedał się w 100 tysiącach egzemplarzy.

Jednak słowa 'kariera", czy 'sukces" nie robią na niej wrażenia. Stara się przede wszystkim 'czerpać przyjemność ze swojej twórczości" i nie poddać sie dyktatowi wytwórni. Nie wie jeszcze jak będzie wyglądał następny album, ale pracuje już nad tym. 'Płyta jest jak przygoda z facetem, trzeba jedną zakończyć, by rozpocząć następną" - mówi w jednym z wywiadów.

Latem odbyła tournee po Europie, jesienią będzie czas na Amerykę Południową (Meksyk i Kolumbia) potem USA(Nowy Jork i Miami). Póki co, nie wybiera się do kraju rodziców, czyli do Gwinei Równikowej, gdzie, jak sama mówi ' nie mogłabym mówić , co myślę". Natomiast chętnie pojedzie do Senegalu, a także do Mali zobaczyć kraj Dogonów.

autor: Mamadou

Opis Dystrybutora:
Urodzona na Majorce, a obecnie mieszkająca w Madrycie, Buika wydaje swój trzeci studyjny album. Poprzednie wydawnictwo, 'Mi Nina Lola", wyprodukowane przez Javiera Limona, zebrało bardzo pochlebne recenzje, czego zwieńczeniem okazały się dwie hiszpańskie nagrody Grammy (za najlepszą produkcję i najlepszy album). 'Nina de Fuego", którego produkcją ponownie zajął się Limon, to utwory dwojakiego rodzaju: te w pełni autorskie oraz te inspirowane tradycyjnymi melodiami hiszpańskimi i meksykańskimi (copla, ranchera). Buika wraz z nową płytą jeszcze pełniej pokazuje siebie, swoją duszę, temperament i osobowość.

wydano: 2008-05-15
more info: www.wb.com
more info2: www.buika.net

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: