Catégories

New Moon [2CD]


  • Code: KRS455
  • Producteur: Kill Rock Stars (USA)
  • Code du producteur: 759656045520
  • Prix: 59,99 zł
  • Recommander ce produit


premiera polska:
2007-08-31
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:
www.multikulti.com:
'New Moon' to dwupłytowe wydawnictwo, które ukazało się już po śmierci Elliotta Smitha, jednego z bardziej interesujących wykonawców amerykańskiego neo folku. Nagrania pochodzą z lat 1994-1997, kiedy to Elliott Smith pracował nad albumami 'Elliott Smith' i 'Either/Or', oboma wydanymi dla legendarnej wytwórni Kill Rock Stars.

Elliott Smith, prawdopodobnie najbardziej utalentowany piosenkopisarz swojego pokolenia, jest autorem pięciu solowych albumów, jak również „From a Basement on the Hill” (2004), kolekcji piosenek ukończonych tuż przed jego śmiercią. Największą sławę przyniosła mu nominowana do Oscara piosenka „Miss Misery” (z filmu „Buntownik z wyboru”). W wieku 34 lat, będąc u szczytu swoich zdolności twórczych i tuż po ukończeniu budowy własnego wymarzonego studia New Monkey w Kalifornii, Smith popełnił samobójstwo, zadając sobie dwa ciosy nożem w klatkę piersiową.
„New Moon”, poza nieznanym dotychczas materiałem, zawiera trzy trudno dostępne dotychczas nagrania, wczesną wersję „Miss Misery” oraz koncertowy faworyt Smitha, cover „Thirteen” z repertuaru Big Star. Podobnie, jak jego wcześniejsze dokonania “New Moon” odzwierciedla niezwykłą zdolność Smitha do łączenia bogatej, melodyjnej muzyki z poetyckimi, wielopłaszczyznowymi tekstami.
Ostatecznego miksu tego podwójnego wydawnictwa podjął się Larry Crane, archiwista spuścizny po artyście. Znaczna część dochodu ze sprzedaży tego albumu trafi bezpośrednio do Outside In, organizacji pomocy społecznej w Portland, zajmującej się bezdomną młodzieżą.


utwory:
CD 1
1. Angel In The Snow
2. Talking To Mary
3. High Times
4. New Monkey
5. Looking Over My Shoulder
6. Going Nowhere
7. Riot Coming
8. All Cleaned Out
9. First Timer
10. Go By
11. Miss Misery (early version)
12. Thirteen

CD 2
1. Georgia, Georgia
2. Whatever (folk song in C)
3. Big Decision
4. Placeholder
5. New Disaster
6. Seen How Things Are Hard
7. Fear City
8. Either / or
9. Pretty Mary K (other version)
10. Almost Over
11. See You Later
12. Half Right

wydano: 2007
nagrano: 1994-1997
more info: www.killrockstars.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: