Kategorie

I Tell A Fly - Polska Edycja


  • Kod: 5783479
  • Producent: Universal Music
  • Kod producenta: 0602557834796
  • Wykonawca: Benjamin Clementine
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: vocals
  • Cena: 39,99 zł
  • Poleć produktIndie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2017-09-29
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Benjamin Clementine zapowiada swój drugi album – "I Tell A Fly"! Pochodzący z Londynu artysta swoją debiutancką płytą "At Least For Now" zdobył jedno z najważniejszych muzycznych wyróżnień – prestiżową nagrodę Mercury Prize. Na swoim koncie ma też niedawną współpracę z Damonem Albarnem przy najnowszym albumie Gorillaz.

Benjamin Clementine to artysta kompletny, który wydawać by się mogło pojawił się praktycznie znikąd. I nie jest to stwierdzenie dalekie od prawdy – dorastając w bardzo surowym, chrześcijańskim środowisku, młody muzyk sam nauczył się gry na pianinie, wyrastając na jednego z najoryginalniejszych artystów naszej dekady. Debiutancka płyta "At Least For Now" była spojrzeniem w przeszłość artysty i doskonałym podsumowaniem jego drogi. Z kolei najnowsza – "I Tell A Fly" odważnie spogląda w przyszłość. Swoje własne doświadczenia artysta traktuje jako punkt wyjścia do analizowania otaczającego nas świata, muzycznie eksplorując nieznane terytoria. "Jestem wędrownikiem. W większości miejsc do których dotarłem zawsze byłem inny" – wyjaśnia genezę powstania albumu Benjamin Clementine. Już pierwszy utwór zapowiadający nowe wydawnictwo – "Phantom Of Aleppovile", oscyluje wokół tematu uchodźców, migrantów i odmienności.

Muzycznie "I Tell A Fly" prezentuje cały wachlarz inspiracji Clementine’a – od klasyki w postaci Erika Satie, aż po japońskiego pioniera elektroniki - Isao Tomita. Mimo, iż przez całą płytę "I Tell A Fly" dominuje narracja outsidera, to jednak prowadzi ona do pozytywnej kulminacji – wszyscy są mile widziani! "I Tell A Fly" to wyjątkowa, pełna emocji, prawdziwie fascynująca płyta!

utwory:
1. Farewell sonata
2. God save the jungle
3. Better sorry than a safe
4. Phantom of aleppoville
5. Paris cor blimey
6. Jupiter
7. Ode from joyce
8. One awkward fish
9. By the ports of europe
10. Quintessence
11. Ave dreamer

wydano: 2017-09-29
more info: www.universalmusic.com
more info2: benjaminclementine.com
Zemsta Plutona
34,99 zł
Zapomnij
29,70 zł
Yes! [Vinyl 1LP]
88,99 zł
Yes!
56,99 zł
X [Vinyl 2LP]
102,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: