Kategorie

In The West


  • Kod: CF439CD
  • Producent: Clean Feed (POR)
  • Wykonawca: Max Johnson
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: bass
  • Cena: 59,99 zł
  • Poleć produkt

Player


Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-08-31
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com:
Kto wie czy Max Johnson nie jest jedynym muzykiem, który miał okazję współpracować ze słynnymi magami jazzowej awangardy i legendarnymi improwizatorami - Anthony'm Braxtonem, Johnem Zornem, Muhalem Richardem Abramsem czy Williamem Parkerem, oraz słynnymi muzykami ze świata bluegrassu - Samem Bushem i Davidem Grismanem, jak również postaciami systematycznie i skutecznie wymykającymi się swoją muzyką jakimkolwiek stylistycznym szufladkom - Adrianem Belewem, Vernonem Reidem czy Butthole Surfers. Całe to jego eklektyczne doświadczenie muzyczne odnaleźć można na jego najnowszym albumie zarejestrowanym przez klasyczne trio jazzowe z fortepianem (na którym gra znakomita Kris Davis), ale powiększone jeszcze o Susan Alcorn, specjalistkę od gry na pedal steel guitar czy, spolszczając, elektrycznej gitarze hawajskiej.

Kris Davis to na nowojorskiej scenie jazzowej jedna z najbardziej rozchwytywanych pianistek, związanych z kreatywną muzyką jazzową. Realizuje swoje własne autorskie projekty, angażując się przy tym w stałą współpracę z wieloma znakomitościami współczesnego jazzu w rodzaju basisty Erica Revisa, saksofonisty Tony'ego Malaby'ego czy gitarzysty Billa Frisella, zawsze wykazując się mistrzowską wprost kontrolą dźwięku i brzmienia.
Susan Alcorn jest jedna z najważniejszych innowatorek gry na stalowej gitarze elektrycznej, wywodząca się przy tym niemal wprost z muzyki Zachodnich Appalachów. Sięga ona w swojej grze po korzenie ludowości, ale jednocześnie nasyca ją bujną harmonią Messiaena i Varese, dodając niespieszną energię jazzu, co z kolei sprawia, iż jej grą zachwycili się Mary Halvorson (stała się dla tej instrumentalistki naprawdę ważną inspiracją), Michael Formanek i Ellery Eskelin.
Perkusista Mike Pride prowadzi wciąż bardzo szerokie muzyczne poszukiwania, koncertując i nagrywając z mistrzami improwizacji - Joe Morrisem, Nate Wooleyem i Peterem Evansem, grając hardcore i punk z legendarnym zespołem Milions of Dead Cops. Ale to jego wyjątkowa wizja i opanowanie perkusji sprawiły, że był jednym z najsilniejszych i najbardziej poruszających perkusistów, jakich kiedykolwiek miałem okazję usłyszeć.

I właśnie to połączenie czterech unikatowych muzycznych osobowości sprawia, iż album "In The West" jest tak fantastycznym doświadczeniem. Opierając się na bardzo szerokim świecie dźwięków, kwartet rozpościera przed słuchaczami wciąż nowe dźwiękowe kolaże korzystając z oryginalnych kompozycji Maxa Johnsona, by w finale sięgnąć po słynną i cudowną filmową suitę Ennio Morricone "Once Upon A Time in the West".
To fantastyczna podróż na Zachód, do jego wyimaginowanych przecież w filmie Sergia Leone korzeni, w której przed słuchaczem rozpościera się bujna i piękna, dzika i ostra, dziwna i pełna wielorakich inspiracji muzyka.
autor: Marek Zając
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Max Johnson may be the only musician to have worked with legendary improvisers Anthony Braxton, John Zorn, Muhal Richard Abrams & William Parker, bluegrass royalty Sam Bush & David Grisman, in addition to rock pioneers Adrian Belew, Vernon Reid & the Butthole Surfers. That eclecticism is at work on his new album, “In the West”, featuring piano trio, augmented by pedal steel guitar. The album features Kris Davis on Piano, Susan Alcorn on pedal steel guitar, and Mike Pride on drums, in addition to Johnson’s bass playing and composing.

muzycy:
SUSAN ALCORN, pedal steel guitar
KRIS DAVIS, piano
MAX JOHNSON, bass
MIKE PRIDE, drums

utwory:
01. Ten Hands
02. Greenwood
03. Great Big Fat Person
04. Once Upon a Time in the We

wydano: 2017-07-07
nagrano: Recorded April 27, 2014 at Acoustic Recording by Michael Brorby

more info: www.cleanfeed-records.com
Illegal Crowns
59,99 zł
Volga
41,99 zł
Quartet
39,99 zł
The Late Trane
55,99 zł
Switchback
41,99 zł
Day in Pictures
59,90 zł
Live At Last
59,99 zł
261034115
41,99 zł
Dulces
59,90 zł
Kopros Lithos
37,99 zł
Folklords
59,99 zł
Night Logis
59,99 zł
The Prisoner
56,99 zł
Wild Red Yellow
59,99 zł
Flux Reflux
59,99 zł
Sing Me Some Cry
59,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: