Categorie

400 lat


  • Codice: KK60
  • Produttore: Karrot Komando
  • Codice del produttore: 5907577207595
  • Prezzo: 35,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

reggae / raggamuffin / dancehall / dub / ska
premiera polska:
2013-10-09
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
9 października ukaże się wspólna płyta grup R.U.T.A i Paprika Korps zatytułowana"400 lat".

Redakcją literacką wydawnictwa zajął się Jacek Podsiadło - poeta, dziennikarz, wieloletni felietonista "Tygodnika Powszechnego". Poproszony o kilka słów na temat projektu, Jacek Podsiadło opisuje go w następujących słowach:

"»400 lat« to muzyczne spotkanie przyjaciół z grup Paprika Korps i R.U.T.A., punky reggae party w czystej postaci, ale wybiegające też poza te dwa style. Oś tematyczna, wokół której obracają się teksty kolejnych utworów, to nic nowego na tej scenie: dyskryminacja kobiet, okrucieństwa wobec zwierząt, nadużycia władzy, przemoc policji, penalizacja marihuany, zagrożenia związane z nacjonalizmem itp. Nietypowe jest to, gdzie muzycy znajdują sojuszników dla swojej rebelii. W poszukiwaniu własnych »korzeni« idą nie tylko tropami pozostawionymi przez wielkich poprzedników ze sceny muzycznej, buntowników w rodzaju Boba Marleya czy Victora Jary, ale też powtarzają i przetwarzają słowa filozofów, malarzy, śpiewaków, poetów, etnografów i pionierów ruchu ludowego, począwszy od Seneki, a skończywszy na lubelskiej kapeli Amen" - pisze Podsiadło.

Materiał na płytę R.U.T.A i Paprika Korps został nagrany w Studiu LWW w Warszawie przez Emila Wojtczaka oraz Andrzeja Giegiela. Wokalne partie nagrano w studio Western Jive z Aleksandrem Molakiem a dodatkowych nagrywek dokonał Radosław Ciurko w Something Like Studio w Krapkowicach. Materiał miksował przez długie miesiące w podziemiach sławnego Studia As One Mariusz "Dziurex" Dziurawiec oraz Jarek "Smok" Smak. Oni też odpowiedzialni byli za mastering.

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: