Categorie

Expositions [Vinyl 1LP]


  • Codice: DeadSailorNo10
  • Produttore: DeadSailor Muzic
  • Prezzo: 49,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Współczesna Elektronika
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Ponad dwudziestoletnia historia dźwiękowych poszukiwań braci Swoboda znajduje na „Expositions” zupełnie nową formę. Na sinusoidzie, na której najpierw Thing, a potem Columbus przechodziły od gęstego hałasu do zwiewnego minimalizmu i z powrotem, „Expositions” sytuuje się gdzieś w pobliżu osi symetrii: gitary o noise’owym rodowodzie rozpływają się w drone’owych pejzażach i repetycjach, a oszczędne sample wplecione w żywą perkusję metodycznie budują żywą tkankę muzycznych emocji. Na „Expositions” trójmiejski duet podchodzi do sonicznej materii tak, jak nigdy dotąd: dziedzictwo eksperymentalnej elektroniki znajduje wyraz w innowacyjnym potraktowaniu faktury utworów, zaś inspiracja ambientem przekłada się na przestrzenność kompozycji.

Podobnie jak poprzednia płyta duetu, „Salt”, materiał wyprodukowany przez Emitera ukazuje się wyłącznie na winylu.

Marcin Wandzel (10fuckingstars.wordpress.com):
"(...) To jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) zespołów Polsce. (...) Nazwałbym muzykę na „Expositions” post-rockiem, gdyby ten termin nie był tak niekonkretny (post-rock to przecież i Mogwai, i Tortoise). Ta muzyka brzmi trochę tak, jakby po śmierci rocka muzycy próbowali, improwizując, wskrzesić tę formułę i uznali, że nie warto iść dalej, bo jest ciekawsza niż tradycyjny układ: wokal – bas – gitara – bębny plus zwrotka – refren (podobne wrażenie mam, słuchając Storm & Stress). Podczas jednego z odsłuchów płyty miałem wrażenie, że mogłaby służyć jako soundtrack do powieści Cormaca McCarthy’ego, potem już to odczucie nie pojawiło się.
Można by muzykę z tej płyty nazwać „szorstkim ambientem”. Na przykład ostatni – rewelacyjny – numer brzmi jak spotkanie ambientu z noise’em.
Trzeba też zaznaczyć, że to nie są odklejone eksperymenty dla wybranych. Takie „B36” mogłoby trafić (jeśliby takowa istniała) na jakąś okołoambientową listę przebojów.
Columbus Duo nagrało kolejną piękną płytę. (...)"

muzycy:
Irek Swoboda: drums, electronics, loops, samplers
Tomek Swoboda: guitars, cymbals

utwory:
Side A:
1. A25 4:55
2. B36 7:32
3. S79 6:12

Side B:
4. B49bis 4:47
5. C52 3:38
6. S60 9:09

wydano: 2014
Full On Night
49,99 zł
Juncture
66,99 zł
Moonstruck
55,80 zł
Emiszyn
26,99 zł
6°F skyquake
57,90 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: