Categorie

Gateway To Dignity


  • Codice: FV18
  • Produttore: Family Vineyard
  • Codice del produttore: 656605401829
  • Prezzo: 51,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Indie Rock
premiera polska:
2008-06-30
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

GAZ-ETA; 06/2008
Musiało minąć nieco czasu zanim się do tej płyty przekonałem na dobre. Nie dlatego, że jest słaba, ale dlatego że nie jest łatwa. Poza tym, mając w pamięci wcześniejsze zespoły Darina Graya (Yona-Kit, Dazzling Killmen), Grand Ulena zaskoczyła mnie nieco. Co prawda niektórzy upatrują w niej logicznej kontynuacji Dazzling Killmen właśnie, ale czy ja wiem..?
Na pewno nie znajdziecie tu chwytliwych riffów, że o wpadających w ucho melodiach nie wspomnę…
Powiedzmy, że mamy tu coś bliskiego Don Caballero, jednak bardziej minimalnego i ekstremalnego. Chłopaki ścigają się ze światłem i wcale nie pozostają daleko w tyle - tu mi Grand Ulena przypomina nieco Naked City, jednak bez tego charakterystycznego zlewu. Gdzieniegdzie wyłapuję echa Massacre z czasów świetnej "Killing Time". A niektórzy to ponoć i Ruins tu widzą (nie wiem - nie znam). Łapiecie już mniej więcej gdzie jesteśmy? Dla ułatwienia dodam, że muzyka ta jest całkowiecie pozbawiona wokali.
W kapeli oprócz Darina Graya (bas) są jeszcze Chris Trull (gitara) no i obsługujący perkę Danny McClain. Co do tego pierwszego, to miłośnicy gitarowego grania już wiedzą, że stanowi on klasę samą w sobie, a jeśli chodzi o jego koleżków, mimo iż nie kojarzę tych nazwisk, to przypuszczam, że również siedzą w tym nie od wczoraj, bo rzeźbią bardzo sprawnie i chyba nawet przychodzi im to bez specjalnego wysiłku.
Płyta zdecydowanie dla osób otwartych na nowe rzeczy - amatorom mocnych wrażeń polecam jej odsłuch przy okazji jakiegoś ostrego bólu głowy, fatalnego zatwardzenia, ciężkiego kaca, etc. - głębokie przeżycia duchowe (że nie powiem - odloty) gwarantowane!



Editor's info:
St. Louis-based alien complexity rock group of ex-Dazzling Killmen/On Fillmore bassist Darin Gray. Rounded out by guitarist Chris Trull and drummer Danny McClain - Grand Ulena is a solidification of rock music, rhythm, jazz and it splintered offshoots. Grand Ulena is disjunct rhythms played at high velocity. Disjunct beats played under broken and jagged melodies. Repetition of the retarded. Complex structures combined with complete and utter failure. Failed soloing combined with rigid riffery. Extended instrumental techniques forged into song.

utwory:
1. Between Tholozan And Oleatha
2. Total Joplin
3. Jennings Station One
4. Gravois Means Rubble
5. Crowbar At Crescent And Cricket
6. Whispering Pines
7. Grand Arsenal

wydano: 2003-02-03
more info: www.family-vineyard.com
Radio
52,99 zł
Beware
63,99 zł
Peninsula
58,99 zł
Women
57,90 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: