Categorie

Forces Within


  • Codice: EMG2006002
  • Produttore: EMG Records (PL)
  • Codice del produttore: 5908272337020
  • Prezzo: 31,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2009-08-15
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:
opis wydawcy:
Czas, dynamika, ruch, zmiana - zmieniamy się my, zmienia się nasz świat. Zmienia się muzyka. Jest odbiciem tego, co wewnątrz i na zewnątrz nas. Powstaje z energii, nabiera kształtów i staje się żywą, pulsującą przestrzenią, w której drzemią siły - Forces Within.
Do swego drugiego autorskiego projektu Forces Within gitarzysta Maciej Grzywacz zaprosił znakomitych muzyków: Macieja Sikałę, Piotra Lemańczyka oraz Tylera Hornby (Kanada). Kompozycje napisane specjalnie dla tego międzynarodowego składu w nowoczesny sposób wykorzystują możliwości brzmieniowe jazzowego kwartetu z udziałem gitary i saksofonu.
Maciek Grzywacz ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie oraz w Monachium (Niemcy). Płyta Forces Within jest jego drugim autorskim projektem. W nagraniu poprzedniej Things Never Done, wziął udział wybitny nowojorski trębacz Avishai Cohen. Maciek Grzywacz ma na swoim koncie dwie nominowane do Fryderyka płyty zespołu (0-58) oraz udział w nagraniach i koncertach m. in. wraz ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem, Adamem Pierończykiem oraz Piotrem Lemańczykiem. Wspólpracuje również z Wojciechem Staroniewiczem, Jackiem Kochanem i Krystyną Stańko.
Tyler Hornby jest jednym z najwybitniejszych współczesnych perkusistów kanadyjskich. Występuje z takimi znakomitościami światowego jazzu, jak Bob Mintzer, Randy Brecker, Ingrid Jensen, Alain Caron, Brad Goode, Chip Stephens i Mike Tomaro. Ukończył wydziały jazzowe Uniwersytetu w Calgary oraz Uniwersytetu w Colorado, gdzie studiował u zdobywcy nagrody Grammy, perkusisty Paula Romaine (Woody Herman Big Band). W swoim dorobku ma m. in. dwa albumy jako co-leader zespołu Terrain oraz swoją autorską płytę Shadows of Brighter Day.


muzycy:
Maciek Grzywacz: gitara
Maciej Sikała: saksofon
Piotr Lemańczyk: kontrabas
Tyler Hornby: perkusja


utwory:
1. Right Balance 8:43
2. forces within 6:58
3. Chinook 6:19
4. 26-2 5:39
5. More Than Four 6:37
6. Central Park West 5:35

wydano: 2006
more info2: www.maciekgrzywacz.art.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: