Categorie

Msza Święta w Altonie


  • Codice: CIRCON001
  • Produttore: Circon Int.
  • Prezzo: 25,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2014-04-20
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Msza święta w Altonie to wyprawa w nieznane. To improwizacja i ciągły, dźwiękowy dialog. To trans i medytacja. To rytuał. To także zapis koncertu, który miał miejsce podczas odbywającego się w lubelskich Warsztatach Kultury, polsko-ukraińskiego festiwalu Jazz Bez (07.12.12). Koncertu w ramach którego po raz pierwszy na scenie spotkali się muzycy zespołów kIRk i Altona - Paweł Bartnik (komputer), Filip Kalinowski (gramofon), Olgierd Dokalski (trąbka) i Wojciech Kwapisiński (gitara).

Paweł Bartnik – instr. elektroniczne – płocczanin, muzyk, kompozytor, sound designer. Współtworzy zespół kIRk. Ponadto remiksuje jako DJ Sajko. Prowadzi studio muzyczne Centrala. Miłośnik techno, wolnej improwizacji oraz technik dubowych.

Olgierd Dokalski – trębacz i cybernetyk. Obecnie prowadzi kwintet Daktari, współtworzy trio kIRk (który debiutował albumem „Msza Święta w Brąswałdzie”), duet Altona i trio Jan Czapla.

Filip Kalinowski – gramofony, FX – DJ, turntablista, dziennikarz, promotor i pasjonat. Wytłoczone na siedmio-, dziesięcio- i dwunastocalowych krążkach dźwięki, tony i partie traktuje jako materiał wyjściowy do budowy swoich własnych konstrukcji na których rozplanowanie wpływ ma wolno-jazzowa improwizacja, hip-hopowa narracyjność i surowość dubu.

Wojciech Kwapisiński – gitara, tar – gitarzysta, kompozytor. Jego działalność muzyczna oscyluje przede wszystkim wokół muzyki improwizowanej i muzyki klezmerskiej. W kręgu jego twórczych zainteresowań leży także free jazz i muzyka etniczna. Jest współtwórcą projektów Gamid Group, Altona, Gaamera, Wojtek Byczkowski i członkiem zespołu Zwichnięci Dandysi.

frikul.pl:
W opisie tego zapisu koncertu znajdują się słowa trans, medytacja i rytuał. I rzeczywiście, jest to muzyka wymagająca skupienia. Jeśli zamierzacie przy niej prasować, to dotrą pewnie do was tylko oderwane niepokojące dźwięki, za to dla ubrania może się skończyć tragicznie.
„Msza…” to właściwie już free jazz, czysta improwizacja, w której brak chociażby konkretnego bitu – więcej tu trzasków, klików i różnych dziwnych dźwięków, które organicznie łączą się z gitarą elektryczną (gościnnie Wojciech Kwapisiński) i trąbką, która chwilami brzmi, jak jakaś mistyczna skarga z innego świata. Jeśli miałaby to być msza święta, to chyba wypadło akurat czytanie z Księgi Hioba.
Obfity kawałek muzyki nie jest łatwy w odbiorze, ale dla otwartego na takie dźwięki słuchacza ma do zaoferowania niecodzienny poziom doznań. Szczególnie wybija się Dokalski, który chwilami porusza jak Stańko z najbardziej rozdzierających solówek, ale jego koledzy nie pozostają daleko w tyle. Niezwykła płyta!

Editor's Info:
The holy mass in Altona is a journey into the unknown. It's an improvisation and a constant dialogue with sound; a trance and a meditation. The ritual. It is also a recording of the concert that took place at the Polish-Ukrainian Festival Jazz Bez (07.12.12) held in the Warsztaty Kultury venue in the city of Lublin. The concert during which the musicians from the kIRk band and the Altona duo - Paweł Bartnik (PC), Filip Kalinowski (turntable), Olgierd Dokalski (trumpet), and Wojciech Kwapisiński (guitar) - met for the first time onstage.

muzycy:
Paweł Bartnik: komputer
Filip Kalinowski: gramofon
Olgierd Dokalski: trąbka
Wojciech Kwapisiński: gitara

utwory:
Msza Święta w Altonie [66:26]

total time - 66:26
wydano: 20.04.2013
The Dorf
55,80 zł
Poem For Malcolm
59,99 zł
Chiasm
59,99 zł
Sunshine
59,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: