Categorie

Kalk Seeds


  • Codice: KaraokeKalk30
  • Produttore: Karaoke Kalk (DE)
  • Prezzo: 57,90 zł
  • Raccomandare il prodotto.


premiera polska:
2005-06-15
opakowanie: plastikowe etui
opis:
Opis Wydawcy:
Pierwsza kompilacja przestawiająca artystów nagrywających dla jednej z najciekawszych współczesnych wytwórni nowej elektroniki: Karaoke Kalk. Założona w 1997 roku w Kolonii (w robotniczej dzielnicy Kalk - stąd nazwa), była od początku hybrydą łączącą kolońską szkołę minimal techno, elektroakustyczne eksperymenty i delikatny easy-listening i nieznany wówczas jeszcze termin "avant-pop".
Przez te lata Karaoke Kalk stało się nazwą rozpoznawalną, niektórzy mówią wręcz o brzmieniu "Karaoke kalk", choć trudno właściwie zdefiniować, skoro nagrywają dla nich tak różni wykonawcy jak Donna Regina, Pluramon, Wunder, Hausmeister, Senking, März, Toog czy Japończycy takeo Toyama i Takagi Masakatsu. Kompilacja przedstawia w większości niepublikowane jeszcze utwory, częściowo nagrane specjalnie z tej okazji a częściowo bedące zapowiedziami nowych albumów. Poznajemy więc min. fragment nowego albumu Donny Reginy, który ukaże się jesienią 2005, nową piosenkę Takagi Masakatsu, taneczne beaty Le rok, minimal-dub Kandis, nową piosenkę dziewczyn z Leichtmetall, zadziwiające podejście do popu prezentowane przez Romana...
Dodatkowo na płycie znajdziemy teledysk legendy kolońskiej sceny elektronicznej Pluramon... A to wszystko w specjalnej, nieco niższej cenie, by móc zakochać się w tych urzekających swą prostotą i pięknem dźwiękach.

utwory:
01.roman.saving juno
02.hausmeister.pumer
03.sora/garland.spring
04.hauschka.two stones
05.takagi masakatsu.mio pianto
06.kandis.letter
07.le rok.directors cut
08.toog.ugly ducklings
09.pascal schäfer.tic tic
10.donna regina.slow killer
11.kuchen meets mapstation.kmm
12.takeo toyama.der meteor
13.leichtmetall.wir sind blumen
14.kan daisuke.xi-huan8
15.poto&cabengo.suevian rhapsody
16.märz.welt am draht
bonus: pluramon: white eyes -quick time movie

more info: www.karaoke-kalk.net

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: