Categorie

Święto Słońca [2CD]


  • Codice: KK71
  • Produttore: Karrot Komando
  • Codice del produttore: 5907577207700
  • Prezzo: 42,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Folk/Ethno/Impro
premiera polska:
2015-09-30
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
„Święto Słońca” to 7. album Kapeli ze Wsi Warszawa i pierwsza podwójna płyta w dyskografii Zespołu. KzWW wyrusza w muzyczną drogę ku słońcu, ponad horyzont, ze Wschodu na Zachód, spotykając niezwykłych artystów z Indii, Persji i hiszpańskiej Galicji. Wspólnym elementem łączącym tak geograficznie odległe tradycje z polską kulturą ludową był kult solarny i to ta duchowa wspólnota stała się główną inspiracją dla konceptu nowego wydawnictwa. ”Święto Słońca” przedstawia bazujące na najstarszych polskich pieśniach ludowych, uniwersalne opowieści o relacjach międzyludzkich, ważnych momentach przejścia i troskach dnia codziennego. Wszystko w zgodzie z unikalnym i charakterystycznym dla Kapeli stylem „transminimalroots”, ale w zupełnie nowej skali.

„Kroczymy po muzykanckiej ścieżce już 18 lat, przy okazji każdej kolejnej podróży dostrzegając, jak wiele łączy ludzi na całym świecie. „Święto Słońca” to próba opowiedzenia o duchowym braterstwie, przekraczającym nabrzmiewające w tych niespokojnych czasach podziały religijne czy etniczne. To także opowieść o dwóch naturach świata, Yin i Yang, żywiole męskim i żeńskim, dniu i nocy, Słońcu i Księżycu. Stąd dwie płyty i ich zróżnicowanie, stąd eksperymenty w ramach brzmienia Kapeli i wykorzystanie nowych instrumentów, stąd także różnorodność i charyzma zaproszonych do wspólnych nagrań Gości. Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi, że właśnie Oni uświetnili naszą płytę, podjęli zaproszenie do zmierzenia się z muzyką polską i oddali jej swoje serca i talenty.” – mówi o nowej płycie Maciej Szajkowski, muzyk - założyciel Kapeli.

Największa dotychczasowa produkcja Kapeli ze Wsi Warszawa. Niezwykli Goście z wielu muzycznych światów: awangardowa wokalistka z Galicji Mercedes Peón, geniusz kemanche z Iranu Kayhan Kalhor, wirtuoz sarangi Ustad Liaquat Ali Khan z Indii, legendarny czarodziej gramofonu DJ Feel-X, wybitny altowiolista Michał Zaborski i inni. Nowa jakość produkcji dźwięku dzięki realizacji Studio AS One. Blisko 3 lata intensywnej pracy, 5 sesji nagraniowych w najlepszych polskich studiach, 13 utworów, 2 płyty, 1 album.

utwory:
CD1 - Słońce:
S1. Leeeć
S2. Jan Sobótkowy
S3. Na sobótce była
S4. Kalinowy ober
S5. Kalinowy sadek
S6. Tarninowy ogień
S7. Isue / Palinocka [Studio AS One version]

CD2 - Księżyc:
K1. Zakołysanka – alap
K2. Zakołysanka
K3. Polka Ryfka
K4. Wianuszkowy
K5. Bida blues
K6. Ku Słońcu

wydano: 2015-09-30
more info: www.karrot.pl


Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: