Categorie

Hercules' Icy Club


  • Codice: TI011
  • Produttore: Tone Industria (PL)
  • Prezzo: 30,90 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2005-06-20
kontynent: Azja
kraj: Japonia
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
'Lodowa Maczuga Herkulesa" to zapis czterech niesamowitych koncertów, jakie odbyły się w grudniu 2004 roku podczas tournee Kazuhisy i Tatsui po Polsce. Wystąpili w klubach w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i jeszcze raz w Warszawie, powtarzając koncert na życzenie publiczności. Ta płyta to fragmenty niewiarygodnych zdarzeń muzycznych, 15 utworów, które zmrożą każdego słuchacza. Nikt nie chce uwierzyć, że cały materiał jest w 100% improwizowany! Każdy koncert jest inny. Muzycy pytani, co dzisiaj zagrają, tylko wzruszali ramionami. Grają szybko, dynamicznie, z niezliczoną ilością zmian tempa. Dłuższe powtarzanie tych samych fraz ich po prostu nudzi, muzyka jest ciągłym procesem, ewoluuje w każdej minucie. Raz zagrana, staje się przestarzała i momentalnie zapomniana. Sposób w jaki Kazu i Tatsuya rozumieją się, czują nawzajem, trzeba nazwać paranormalnym. Są jak jeden żywy organizm, jak bracia zrośnięci niewidzialnym organem. Tytuły utworów to 'zakręcone" dania lub potrawy, w większości japońskie, spróbujcie odkryć ich znaczenie... Ta płyta smakuje wybornie, jest w niej taka ilość ukrytych smaków, że można słuchać jej w nieskończoność. Japońska kuchnia na najwyższym poziomie.
TATSUYA YOSHIDA - bębny, sampler, wokale, instrumenty własnego pomysłu,przedmioty Ogarnięcie w kilku słowach hiperaktywności tego szalonego wirtuoza bębnów nie należy do zadań wykonalnych. Znakomicie odnajduje się jako kompozytor, improwizator oraz muzyk wszelkiej proweniencji (jazzowy, rockowy, noisowy etc). Współpracował m.in. z takimi artystami jak Derek Bailey, Jason Willet, Ron Anderson, Kazuhisa Uchihashi, Koenji Haino, John Zorn. Wśród niezliczonych muzycznych kolaboracji Yoshidy prym wiedzie perkusyjno-basowy duet RUINS, czyli klasyka obłędu. Duet potrafiący wykreować brzmienie orkiestry symfonicznej. Wymykający się wszelkim klasyfikacjom, porażający intensywnością wykonywanej muzyki od 1985 zarejestrował co najmniej kilkanaście albumów dla tak kultowych wytwórni jak Tzadik, Shimmy Disc, Skingraft, Sonore czy Ipecac. Ruins stali się trade markiem japońskiej awangardy, przecierając drogę innym genialnym muzykom z tego kraju. KAZUHISA UCHIHASHI - gitara, efekty, daxophone
Uchihashi jest jednym z filarów niezwykle płodnej i inspirującej japońskiej awangardy obok takich postaci jak Otomo Yoshihide, Keiji Haino, Hoppy Kamiyama czy Tatsuya Yoshida.
Urodził się w 1959 roku w Osace w Japonii. Naukę gry na gitarze rozpoczął w dwunastym roku życia. Od 1983 roku całkowicie poświęcił się muzyce improwizowanej. Eksperymentuje z wieloma różnymi urządzeniami i przystawkami dźwiękowymi by wzmocnić ekspresję brzmienia gitary. Komponuje muzykę do filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych i reklamówek telewizyjnych. Popularność przyniosły mu koncerty z takimi tuzami wolnej improwizacji jak Hans Reichel, Tom Cora, Butch Morris, Ned Rothenberg, Barre Phillips, Kan Tae Hwan, Peter Brotzmann, Derek Bailey, Sam Bennett, Steve Beresford, Zeena Parkins, Elliott Sharp i wieloma innymi. Ma na koncie także współpracę z Fredem Frithem, Johnem Zornem, Otomo Yoshihide, w latach 94-97 współtworzył legendarną formację Ground Zero. Ostatnio występuje często i nagrywa w towarzystwie kultowego japońskiego duetu Ruins.
Nasyćcie się geniuszem!

muzycy:
Tatsuya Yoshida: drums
Kazuhisa Uchihashi: guitar

utwory:
1. Are You Blee?
2. Basashi Sand
3. An Affair With Naresushi
4. Jozen, Mizunogotoshi
5. Natto Chocolate
6. G.M.K. / Genetic Modified Koyadofu
7. Kashoku No Yuwaku
8. Permanent Kintaroame
9. Smalec On Fire
10. Zacro No Hana
11. Memories Of Manganjitougarashi
12. T.G.T.P. / The Great Talacco Pasta
13. U.G.M.N. / Ultra Great Miso Natto
14. Vegetarian's Katsu Curry
15. Munpuk, Munpuk

wydano: 2005
nagrano: 2004
more info2: www.japanimprov.com
Ipsissimus
66,99 zł
Not Quite Songs
55,80 zł
Fire Sign
66,99 zł
Many Arms
66,99 zł
Open Box
66,99 zł
Tokyo Taiga
66,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: