Categorie

Wiosna Ludu [CD+DVD Video]


  • Codice: KK82
  • Produttore: Karrot Komando
  • Prezzo: 42,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Folk/Ethno/Impro
premiera polska:
2015-10-08
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Info dystrybutora:
Reedycja „Wiosny ludu”, jednego z najważniejszych w dyskografii albumów Kapeli Ze Wsi Warszawa, który wyznaczył na kolejne lata brzmienie i kierunek zespołu. Pionierskie kompozycje oparte o korzenne melodie. Moc, trans, energia, duchowa rewolucja. Poruszające śpiewy na krzyku, potężne szarże smyków i energetyczne kanonady bębnów oraz masywny dub, zachwyciły słuchaczy na całym świecie, teleportując Kapelę na najważniejsze sceny i festiwale. „Wiosnę Ludu” nominowano do prestiżowej nagrody BBC Radio 3, a utwór „U mojej Matecki” zdobył Grand Prix konkursu Svetozár Stračina Europejskiej Unii Nadawców (EBU) dla najlepszego utworu inspirowanego muzyką ludową.

Album, wydany oryginalnie przez trójmiejską oficynę Orange World, doczekał się europejskiej edycji w znamienitej niemieckiej wytwórni Jaro oraz edycji amerykańskiej w należącym do Harmonia Mundi labelu World Village. W roku 2005 ponownie wydała go w Polsce wytwórnia MetalMind. 10 lat później, w roku 2015 "Wiosna Ludu" powraca na półki najlepszych polskich sklepów muzycznych jako specjalne, dwupłytowe wydawnictwo CD + DVD.

Płyta CD to oryginalny materiał audio, nagrany i zmiksowany przez Wojciecha Przybylskiego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia M-1 im. Agnieszki Osieckej. 13 utworów, wśród nich, grane do dzisiaj: „U mojej matecki”, „Żurawie” i „Pada deszczyk”, oraz dwa dołączone oryginalnie do płyty remixy autorstwa Piotra Pucyło oraz Mariusza „Mario Activatora” Dziurawca z Joint Venture Sound System.

Bonusowa płyta DVD zawiera videoclipy: pochodzący z epoki teledysk do utworu „Żurawie” autorstwa Mateusza Brauna, Marcina Żuberka i Grzegorza Hartfiela oraz fanowski animowany klip do utworu „Kto się zani” autorstwa Małgorzaty Wojtkowiak, a także specjalny koncert. Występ, zarejestrowany przez TVP 7. września 2006 roku w Łodzi, w ramach widowiska “Etniczne Brzmienie Czterech Kultur” na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, prezentuje Kapelę ze Wsi Warszawa w kompozycjach z „Wiosny Ludu” i „Wykorzenienia”, z gościnnym udziałem Macieja „Maćko Korby” Cierlińskiego, grającego na lirze korbowej.

Wydawnictwo uzupełnia zaprojektowana przez Pawła Sky’a książeczka, zawierająca oryginalne materiały z bookletu pierwszej edycji płyty oraz dziesiątki nigdy nie publikowanych zdjęć i artefaktów, pochodzących z archiwum zespołu.

muzycy:
Magdalena Sobczak – głos, cymbały
Sylwia Świątkowska – głos, skrzypce, fidel płocka, suka biłgorajska, altówka
Ewa Wałecka – głos, skrzypce, lira korbowa
Piotr Gliński – baraban, perkusjonalia
Paweł Mazurczak – kontrabas
Maciej Szajkowski – bęben obręczowy, perkusjonalia
Miłosz Gawryłkiewicz – trąbka, skrzydłówka

utwory:
CD
1. Do Ciebie Kasiuniu
2. Taniec chasydzki
3. U mojej matecki
4. Niołam kochanecka
5. Czerwone jabłuszko
6. Polka szydłowiecka
7. Kto się zani
8. Bystra Woda
9. Cóżeś Ty Kasiu
10. Polka Folkisdead
11. Pada deszczyk
12. Żurawie
13. Maydów
14. KzWW NOFUTURESOUNDANTISYSTEM: Matecka - Indo European Minimal Mix by Piotr Pucyło
15. KzWW NOFUTURESOUNDANTISYSTEM: Joint Venture In The Village by Mario Dziurex JVSS

DVD
A. Video „Żurawie” – reżyseria, zdjęcia: Mateusz Braun, Marcin Żuberek, montaż: Grzegorz Hartfiel
B. Video „Kto się zani” – animacja i realizacja: Małgorzata Wojtkowiak


wydano: 2015-10-08
nagrano: 2001
more info: www.karrot.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: