Kategorie

To The Moon


  • Kod: AYLCD112
  • Producent: Ayler Records (SE)
  • Wykonawca: Jean-Marc Foltz / Matt Turner / Bill Carrothers
  • Nośnik: CD
  • Cena: 55,80 zł
  • Poleć produkt

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2011-02-10
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com
Jean-Marc Fotz swój najnowszy album nagrał w dosyć nietypowym jak na jazz skłądzie - klarnet, fortepian i wiolonczela, zapraszając do niego instrumentalistów równie sprawnych., co mało znanych szerszej publiczności - Matta Turnera oraz Billa Carrothersa. Foltz bardzo świadomie (w liner notes) odwołuje się tutaj do muzyki dodekafonistów, a zwłaszcza Arnolda Schoenberga. Brzmieniowo - nie jest to już tak oczywiste. Improwizacje tria z wczesniej ustaloną strukturą utworów są wyraźnie trzecionurtowe, mocno osadzone w klimacie muzyki klasycznej pierwszej połowy dwudziestego wieku, chociaż pojawiają się tu również wpływy minimalu czy muzyki konkretnej. Nie ma śladu preparacji instrumentów - artystą po prostu nie jest to potrzebne. Spektrum ekspresji jest tu ogromne - podobnie i emocjonalny charakter muzyki - i wychodzenie poza skalę instrumentów po prostu ni jest potrzebne. Foltza przemawia własnym, niezwykle skupionym głosem, chociaż słowo "jazz" w niczym nie opisuje jego muzyki. Jest inna, odmienna, ale zasługuje na najwyższe uznanie."
autor: Józef Paprocki
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Delicate and expressive trio improvisations from clarinetist Foltz, cellist Matt Turner and pianist Bill Carothers, seductive and slightly eccentric late-night lunar music.

"This all-improvised session by three of my favorite musicians caught me by surprise the night I first listen to the rough mixes at my friend (and co-producer) Philippe Ghielmetti's home, while having a glass of wine. On my way back home, I could still hear the tunes that the trio had spontaneously created with this sole plan for the session : "Let's find some music, somewhere... over the rainbow"."-Ayler

muzycy:
Jean-Marc Foltz: clarinet
Matt Turner: cello
Bill Carrothers: piano

utwory:
1. Moonfleck
2. Black Butterflies
3. A Pale Washerwoman
4. Knitting Needles
5. Moondrunk
6. Crosses
7. Gallows Song
8. Old Pantomimes
9. To Colombine
10. Prayer

total time - 50:07
wydano: 2010
nagrano: Recorded at Le Carré Bleu, Poitiers, France on February 5, 2009
more info: www.ayler.com
Zuppa Inglese
55,80 zł
Zone Bleue
58,99 zł
Zomo Hall
39,99 zł
Złota Platyna
37,99 zł
Ziran
39,99 zł
Zetrons
39,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: