Kategorie

117 Ditmas Avenue


  • Kod: STUCD04122
  • Producent: STUNT (DK)
  • Kod producenta: 0663993041223
  • Wykonawca: Kasper Villaume / Jesper Bodilsen / Jeff ''Tain'' Watts
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: piano
  • Cena: 56,99 zł
  • Poleć produkt

Modern Jazz / Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2005-03-14
kontynent: Europa
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com:
Kasper Villaume to młody lew europejskiej pianistyki jazzowej. Dwa znakomite nagrania kwartetu [STUCD00172 'Outrun' i STUCD03102 '# 2'] spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem europejskiej krytyki jazzowej. Jednak ten 30-letni chłopak ma jeszcze więcej asów w rękawie.
Płyta '117 DITMAS AVENUE' to historia marzenia, jakie Kasper nosił w sobie od lat, marzenie to dotyczyło wspaniałego perkusisty Jeff Tain Watts'a, z którym chciał wystapić. Watts to jeden z najbardziej rozchwytywanych i najbardziej zajętych perkusistów jazzowych. Całą historię jazzu ma w tylnej kieszeni, a kalendarz wypełniony datami spotkań z gwiazdami takimi jak Branford i Wynton Marsalis, Michael Brecker czy Sonny Rollins.
Aby owo marzenie się urzeczywistniło Kasper Villaume wraz basistą Jesper'em Bodilsen'em i producentem Chrisem Minh Doky'iem wybrali się do Nowego Jorku. W czerwcu ubiegłego roku w studio przy 117 Ditmas Avenue w Brooklinie doszło do nagrania tych genialnych, fizycznie odświeżających dźwięków trio jazzowego w wyśmienitej jakości dźwięku (patrz zdjęcia we wkładce pokazujące jak może wyglądać fortepian).
Ten album nie tylko swinguje (i mam na myśli prawdziwy SWING), ale ukazuje również cudowną technikę Kasper'a Villaume'a, jego znakomite prowadzenie dźwięku i delikatny dotyk, który sprawia, że ballady stają się również wyjątkowo miłym przeżyciem.
Na płytę złożyły się niezniszczalne standardy jazzowe (Hancocka, Jerome Kerna, Milesa Davisa, G. Shearinga...) i otwierająca płytę kompozycja lidera.
Trio Kasper Villaume / Jesper Bodilsen / Jeff 'Tain' Watts jest dobrze naoliwioną machiną jazzową a płyta to ponadczasowa perła jazzu.
All About Jazz; November 16, 2005
(...) This is one of those jazz piano trio dates that rises above some of the humdrum product which often contributes to the dreaded 'marketplace flooding' stigma. And it's a joyous encounter, indeed!(...) [Glenn Astarita]


muzycy:
Jesper Bodilsen: bass; Kasper Villaume: piano; Jeff "Tain" Watts: drums
utwory:
1) Please Enter-Tain (Villaume)
2) Dansevise (Francker)
3) Seven Steps To Heaven (Feldman/Davis)
4) Autumn Nocturne (Gannon)
5) Conception (Shearing)
6) Toys (Hancock)
7) Caravan (Tizol)
8) I Fall in Love to Easilly (Styne)
9) Long Ago and Far Away (Jerome Kern)
wydano: 2004
nagrano: 2004
more info: www.sundance.dk

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: