Kategorie

Mała Płyta


  • Kod: LADOB23
  • Producent: LADO ABC (PL)
  • Kod producenta: 5903292107486
  • Wykonawca: Jerz Igor
  • Nośnik: CD
  • Cena: 49,99 zł
  • Poleć produkt

Piosenki dla dzieci / Bajki
premiera polska:
2014-05-31
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Jerz Igor to dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Stworzyli ją Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz - muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów. By was nie zanudzić wymienimy tylko te na literę P: Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud, Polonezy oraz Warszawska Orkiestra Rozrywkowa.

Dostrzegając brak ciekawych muzycznych propozycji dla najmłodszych, twórcy Jerza Igora postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyli Małą Płytę. Skomponowali 12 piosenek, nagrali większość partii instrumentalnych i wokalnych, zgromadzili Małą Orkiestrę Jerza Igora, zapraszając do udziału w nagraniach wybitnych muzyków.

Stylistyczny rozmach tej domowej superprodukcji obejmuje eteryczne gitarowe ballady, blask orkiestr lat 60-tych oraz piosenki nagrane głównie na instrumentach przeznaczonych dla najmłodszych. Teksty piosenek napisali zaprzyjaźnieni autorzy, m. in. Joanna Halszka Sokołowska, Grzegorz Uzdański i Adam Repucha. Za realizację nagrania, miks i produkcję albumu odpowiada Michał Kupicz, jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce.


Igor Nikiforow - na co dzień manager artystyczny Cafe Kulturalna przy Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie regularnie organizuje koncerty i inne wydarzenia, prezentując najciekawsze zjawiska niezależnej kultury zagranicznej i krajowej. Muzyk, kompozytor, aktywny członek warszawskiego środowiska muzyki niezależnej.

Jerzy Rogiewicz - urodzony w Bydgoszczy kompozytor, perkusista i pianista, absolwent kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od kilku lat współtworzy niezależną scenę muzyki warszawskiej skupioną wokół wydawnictwa Lado ABC.

„Mała Płyta” to nie tylko muzyka.
Projekt graficzny „Małej Płyty” to dzieło duetu Agata Dudek/Małgorzata Nowak, wybitnych plastyczek, mających spore doświadczenie w tworzeniu książek dla dzieci.
Dziewczyny zaprojektowały dla Jerza Igora wspaniałą kosmiczną grafikę, którą chcemy wydrukować w formie wielokrotnie rozkładanego, kartonowego digipacka. Będziecie mogli go oglądać bez końca podczas słuchania piosenek, a dzięki użyciu grubego kartonu okładka nie rozpadnie się w rękach najmłodszych, najbardziej wymagających słuchaczy.
Wszystkie dotychczasowe etapy produkcji udało nam się zrealizować niewielkim, jak na tak złożone przedsięwzięcie kosztem (10 gościnnych muzyków, nagranie, miks, produkcja, projekt graficzny), w dużej mierze dzięki życzliwości zaproszonych przez nas artystów.


Gazeta Wyborcza
Dwóch perkusistów z warszawskiej sceny alternatywnej dzięki wsparciu internautów stworzyło fajny i ważny album. "Mała płyta" Jerza Igora to piękny przedmiot i dźwiękowa przyjemność. I dla dzieci, dla dorosłych.
1 czerwca 2013 r. pod szyldem Jerz Igor została opublikowana pierwsza piosenka - "Królewicz". W ciągu roku powstał materiał na płytę, a w jej wydaniu pomogło kilkaset osób, które za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego przeznaczyły własne pieniądze na obietnicę pięknego albumu z muzyką dla dzieci. Kwota była wysoka - 25 tys. zł. Udało się - w niedzielę obietnica się spełni.

Ja już mam w rękach album z rozkładaną tekturową okładką - przypominającą książeczkę dla dzieci - z ilustracjami Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak. Album kryje płytę z muzyką i słowami kilkorga artystów znanych miłośnikom warszawskiej sceny eksperymentalnej, folkowej, jazzowej i Bóg jeden wie jakiej jeszcze.
(. . .)
Do gry w swojej orkiestrze podczas nagrań albumu zaprosili dziesięciu muzyków, w tym saksofonistę Tomasz Duda czy kontrabasistę Levity Piotra Domagalskiego. Słowa napisali przyjaciele: Joanna Halszka Sokołowska, Kamil Gamza, Adam Repucha i Grzegorz Uzdański.

Sami muzycy twierdzą, że temperamenty poniosły ich trochę dalej niż w planowane rejony kołysanek. Przebojem jest zapowiadająca już rok temu płytę bossa nova "Królewicz", ale obok niej znalazła się synthpopowa "Cisza". Beatlesowskie są z kolei "Sowa" (w duchu McCartneya) i "Pies" (Lennona). "Krowa" jawi się wręcz awangardowo. Erudycja muzyczna Jerza Igora przywodzi na myśl artystów tworzących w złotej dekadzie muzyki dziecięcej - w latach 80., tyle że gatunków przybyło.
(. . .)
autor: Jacek Świąder

utwory:
1. Księżyce
2. Sen
3. Krowa
4. Sowy
5. Dom
6. Woda
7. Aaaaa
8. Tęcza
9. Pies
10. Cisza
11. Królewicz
12. Północ

wydano: 2014-06-01
more info: www.ladoabc.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: