Kategorie

Meridian 68


  • Kod: KK89
  • Producent: Karrot Komando
  • Kod producenta: 5905669666039
  • Wykonawca: Dagadana
  • Nośnik: CD
  • Cena: 35,99 zł
  • Poleć produktFolk/Piosenka Artystyczna/Muzyka tradycyjna
premiera polska:
2016-02-26
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
DAGADANA powraca z czwartym albumem! „Meridian 68” to najbardziej folkowa z dotychczasowych płyt zespołu. Na polskim rynku pojawi się w lutym, a w październiku dotrze także do… Chin!

DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Warto zaznaczyć, że niezwykli muzycy ze Wschodu – Hassibagen (Mongolia) i Aiys Song (Chiny) pojawiają się gościnnie w wielu momentach na płycie.

Do chińskiej przygody nawiązuje także nazwa płyty. – 68. południk to dokładny środek między Częstochową i Pekinem, czyli miejscami, w których nagrywaliśmy piosenki. Leży na nim wiele ciekawych krajów. Ciekawe, czy w którymś z nich będzie nam dane kiedyś koncertować? – zastanawia się Dagmara Gregorowicz, członek i menadżer grupy DAGADANA.

Niezwykła jest też oprawa graficzna płyty, nawiązująca do licznych podróży zespołu. Na okładce i w środku albumu znajdziemy piękne ilustracje wykonane przez ukraińską ikonopisarkę Olyę Kravchenko.

Premiera albumu „Meridian 68” przewidziana jest na koniec lutego. Płyty zakupione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez zespół, a do każdej z nich dołączona zostanie wyjątkowa niespodzianka.

utwory:
1. Dagadana - Grajo gracyki
2. Dagadana - Kangding Qingge
3. Dagadana - Rano rano raniusieńko
4. Dagadana - U Jeziorecka
5. Dagadana - Jestem sobzie starozina
6. Dagadana - U poli bereza
7. Dagadana - Siałem proso na zagonie
8. Dagadana - Plywe kacza po Tysyni
9. Dagadana - Nie będę się kłopotała
10. Dagadana - Koby ne moroz
11. Dagadana - A w tomu sadu

wydano: 2016-02-26
more info: www.karrot.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: