Kategorie

Ewa - film music


  • Kod: OWA007
  • Producent: OWA Production
  • Wykonawca: Olo Walicki feat. Kira Boreczko-Dal, Sławek Jaskułke, Wacław Zimpel
  • Nośnik: CD
  • Cena: 33,00 zł
  • Poleć produkt

Muzyka ilustracyjna/Muzyka teatralna/Beyond Jazz
premiera polska:
2011-10-10
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Film fabularny Ewa to autorski projekt Adama Sikory i Ingmara Villqista. Historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający film o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia.

Film jest pretekstem do analizy otaczającej nas, często trudnej, rzeczywistości i relacji międzyludzkich, jest także bodźcem do ukazania zmagań rodziny ze światem, w jakim przyszło im żyć, z otoczeniem i z własnymi emocjami, bólem, lękami i moralnością.

To, co wyzwala w nich siłę do walki z codziennością to wiara w siłę wartości rodzinnych, przebaczenia i miłości, wpisana w postawy naszych bohaterów, którzy muszą żyć normalnie w nienormalnych warunkach.

Olo Walicki stworzył muzykę zdeterminowaną przez obraz i fabułę, ale będącą także jego delikatnym i przejmującym uzupełnieniem. Obok wyraźnych inspiracji muzyką klubową - w klubach bowiem rozgrywa się "gros" filmowej fabuły - wprowadza operowy sopran (znakomita Kira Boreczko-Dal), jakby podkreślając ludzkie cechy w raczej zdehumanizowanych klimacie klubowych bitów. Partie instrumentalne wykonują tu młodzi polscy muzycy związani z jazzową awangardą i koncertujący oraz nagrywający wraz z Olo Walickim - klarnecista Wacław Zimpel, pianista Sławek Jaskułke oraz perkusista Michał Gos.

muzycy:
Olo Walicki: bass, bass guitar, keyboard, programming
Kira Boreczko-Dal: soprano
Wacław Zimpel: clarinet, bass clarinet
Sławek Jaskułke: piano
Michał Gos: drums
La So: club vocal

utwory:
1. Etiuda Gizeli
2. pierwszy klient
3. Mi Sa
4. Your Mad Quest
5. zadzwonimy do pana
6. kompozycja z pralką
7. uśmiech papużki
8. motyw przyjaźni
9. zasucie
10. Bad Schlesien
11. Mirelka Dance
12. I Kinda Like It Darling
13. Ewa Miód
14. Radio Kombi i Radio Mariusz

total time - 45:59
wydano: 2011

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: