Kategorie

Remembering Nina & Abbey


  • Kod: 4098812
  • Producent: Parlophone (UK)
  • Kod producenta: 5099940988122
  • Wykonawca: Aga Zaryan
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: vocals
  • Cena: 44,99 zł
  • Poleć produktWokalistyka Jazzowa
premiera polska:
2013-11-12,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
“Remembering Nina & Abbey” jest zbiorem wyjątkowych kompozycji, które na trwałe zapisały się w historii muzyki. Na płycie usłyszymy nowe interpretacje takich przebojów jak “My Baby Just Cares For Me”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Wild is The Wind” czy “I Want a Little Sugar in My Bowl”. Aga Zaryan znów śpiewa w języku jazzu, czyli po angielsku.

“Remembering Nina & Abbey” jest też albumem tematycznym, którego bohaterkami są dwie kobiety; kultowa Nina Simone oraz charyzmatyczna Abbey Lincoln, uważana za ostatnią wielką divę złotej ery jazzu. To, co łączy Ninę i Abbey to ich niezłomna postawa artystyczna, sposób w jaki mówiły o rzeczach ważnych dla świata kobiet.

Nina Simone to ikona muzyki XX wieku, postać tragiczna. Legendarna ze względu na charyzmatyczny głos i swój sceniczny temperament. Druga z bohaterek to równie interesująca, ale mniej znana Abbey Lincoln, kobieta nietuzinkowa o silnej osobowości. Ostatnia diva złotej ery jazzu. Obie walczyły o zniesienie segregacji rasowej.


Aga Zaryan na temat nowego albumu:
“… Nina Simone oraz Abbey Lincoln to postacie, które od lat inspirują mnie do tworzenia. Mimo tego, że żyję w innych czasach i innym miejscu, one są mi bardzo bliskie, to bratnie dusze. Uwielbiam artystów wyrazistych, takich, których twórczość i postawa zapada w pamięć i powoduje przemyślenia … Duch Niny Simone jest wiecznie żywy. Kiedy na koncertach gramy piosenki z jej repertuaru panuje magiczna atmosfera…”


“Remembering Nina & Abbey” to również spotkanie światowych gwiazd jazzu. W nagraniach brała udział m.in. harfistka Carol Robbins, która nagrywała jeszcze z samą Niną Simone. Muzycy wykonują kompozycje z niespotykaną swoboda. Partie wokalne Agi Zaryan przeplatają genialne solówki Geri Allen i Larriego Koonsa. Wszystko w akompaniamencie jednego z najwybitniejszych współczesnych perkusistów (Brian Blade). Album był nagrywany klasyczną techniką z lat 50-tych (ang. live) w legendarnym Conway Recording Studios w Hollywood. Wybór muzyków oraz miejsca nie był przypadkowy, wokalistka zaprosiła do współpracy swój “dream team” aby zinterpretować na nowo najważniejsze utwory z repertuaru dwóch ikon muzyki XX wieku. Czas wydaje się jak najbardziej odpowiedni bo rok 2013 to 10. rocznica śmierci oraz 80. rocznica urodzin Niny Simone.

muzycy:
Aga Zaryan: vocal
Geri Allen: fortepiano
Brian Blade: perkusja
Darek Oleszkiewicz: kontrabas
Larry Koonse: gitara
Carol Robbins: harfa

utwory:
1. Don’t Let Me Be Misunderstood,
2. Wild Is The Wind,
3. My Baby Cares For Me,
4. When Love Was You and Me
5. Long As You’re LIving,
6. I Want Some Sugar In My Bowl,
7. Lilac Wine,
8. I Got Thunder And It Rings,
9. Bird Alone
10.Avec Les Temps,
11. Strange Fruit,
13. Who Knows Where The Time Goes,
13. Beautiful Land

total time - 61:47
nagrano: magrano 11,12 czerwca 2013 w Conway Recording Studios, Hollywood
Lamacal
59,99 zł
Liquid Spirit
54,99 zł
Jazz Energy
37,99 zł
Seven Lines
41,99 zł
Sekstans
37,99 zł
Zion80
66,99 zł
The Village
55,99 zł
Somewhere
63,99 zł
Alma Vida Coracón
61,99 zł
Tage
37,99 zł
Vesna
37,99 zł
Scenografie [2CD]
73,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: