Категории

Go Right - Polish Jazz Series vol. 0 [Vinyl 1LP]


  • Код: 2564648808
  • Производитель: Polskie Nagrania (PL)
  • Код производителя: 0825646488087
  • Цена: 80.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2016-04-15
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Takiej edycji płyty „Go Right” Kwintetu Andrzeja Kurylewicza jeszcze nie było! Album został wznowiony przez Polskie Nagrania w ekskluzywnej reedycji kultowej serii Polish Jazz, znanej fanom polskiej muzyki jazzowej od lat 60.

Dla fana polskiego jazzu „Go Right” Kwintetu Andrzeja Kurylewicza jest wydawnictwem tak samo znaczącym, jak wydana pod nr XL 001 VII Symfonia Beethovena (pod batutą Witolda Rowickiego) dla sympatyka klasyki i pełnowymiarowy debiut Niebiesko-Czarnych dla miłośnika big-beatu. Mamy bowiem do czynienia z płytą pionierską. Podczas gdy podobne formacje w Polsce mogły liczyć jedynie na wydanie czwórki, lub na udział w Kronikach festiwalowych Jazz Jamboree, Kwintet Kurylewicza nagrał pierwszą w Polsce jazzową płytę długogrającą. Sukces tego wydawnictwa zapoczątkował legendarną już dziś serię wydawniczą Polskich Nagrań – Polish Jazz.
Na co dzień, Kwintet Andrzeja Kurylewicza, chętnie sięgał do amerykańskich standardów, jednakże album „Go Right” jest wypełniony ich autorskimi kompozycjami (Karolak, Ptaszyn i Kurylewicz). To pierwsze tak obszerne opracowanie tej znakomitej płyty w historii. Album, przy zachowaniu oryginalnej okładki, został wzbogacony obszerną, dwujęzyczną książeczką z tekstem Michała Wilczyńskiego. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku - Jacek Gawłowski.
Album „Go Right” jest dostępny na płycie CD i Vinyl 1LP.

utwory:
1. Go Right
2. Obsession
3. Green-Eyed Girl
4. Yenom On
5. So-So
6. Nyamaland
7. One Step Nearer You
8. Minor Bop
9. Microphonophobia

wydano: 2016-04-15 (1963)
more info: www.polskienagrania.com.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: