Категории

Minute By Minute


  • Код: 7233836
  • Производитель: Daptone Records
  • Код производителя: 0888072338364
  • Цена: 54.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Soul / Neo-Soul / Wokalistyka Jazzowa
premiera polska:
2013-04-26
opis:

Opis wydawcy:
Minute by Minute - premiera pierwszej od pięciu lat płyty The James Hunter Six. Brytyjski artysta soulowy, James Hunter, połączył siły z centralną postacią Daptone - Gabrielem Rothem (Amy Winehouse, Sharon Jones), z którym z powodzeniem stworzyli okraszoną brzmieniem instrumentów dętych fuzję soulu, jazzu i RnB.

25 marca w Fantasy/Concord Music Group ukazało się Minute by Minute. Nagranie zrealizowane przez The James Hunter Six (Damian Hand - sax tenor, Lee Badau - sax baryton, Jonathan Lee - perkusja, Jason Wilson - kontrabas, Kyle Koehler - organy) potwierdza, że James Hunter i jego zespół są w świetnej formie. Zwalniając spust swego artystycznego pistoletu, wystrzelił amunicją, którą stanowi przede wszystkim brzmienie wokalu i gitar. Album otwiera Chicken Switch, po którym następuje tytułowe Minute by Minute przywołujące charyzmatycznego Wilsona Picketta i Heartbreak plasujące się gdzieś pomiędzy bluesem i bossa novą.
Hunter, który supportował m.in. takich artystów, jak Aretha Franklin, Van Morrison, Etta James i Willie Nelson. W 2006 r. jego hit People Gonna Talk uplasował się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Blues, zapisując się w licznych podsumowaniach roku (listy od Mojo do USA Today); był także nominowany do nagród Grammy.

utwory:
1. Chicken Switch
2. Minute By Minute
3. Drop On Me
4. Heartbreak
5. One Way Love
6. Gold Mine
7. Let The Monkey Ride
8. The Gypsy
9. So They Say
10. Nothin' I Wouldn't Do
11. Look Out
12. If Only I Knew

more info: www.daptonerecords.com
more info2: www.jameshuntermusic.com


Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: