Kategorie

Whatthefuckdoyouwant


  • Kod: TR124CD
  • Producent: Trost
  • Kod producenta: 9120036681613
  • Wykonawca: Peter Brötzmann / Sonny Sharrock
  • Nośnik: CD
  • Cena: 56,99 zł
  • Poleć produkt

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2015-05-11
opakowanie: kartonowe etui
opis:


Mimo 74 lat - Peter Brötzmann nie zwalnia tempa!


multikultiproject.blogspot.com; 2015-05:
"Jeśli nie liczyć winylowej płyty wydanej w limitowanym nakładzie w chicagowskiej wytwórni OkkaDisk to pierwsze oficjalne wydawnictwo duetu Peter Brotzmann / Sonny Sharrock. Chociaż te czasy, gdy stawali razem na scenie dawno już minęły...

No właśnie, od śmierci Sharrocka wkrótce (26.05) minie 21 lat. A muzyka jaką serwują nam na tej płycie dwaj mistrzowie nie straciła nic ze swojej mocy i świeżości. I ani na jotę - prawie niczym Peter Brotzmann ;) - się nie zestarzała. A nagraniowe to jest jeszcze starsze - pochodzi sprzed prawie trzydziestu lat. Obaj muzycy mieli za sobą już wtedy długi staż wspólnego grania. Spotkali się po raz pierwszy w 1969 roku. Sharrock nie był wtedy jeszcze uznanym, cenionym gitarzystą, jednym z pionierów gitarowego free jazzu, mający za sobą współpracę z Milesem Davisem. To raczej na Petera Brotzmanna patrzył wtedy (i długie lata później, gdy grał wraz z Thomasem Chapinem w formacji Machine Gun będącym hołdem dla albumu Petera) z uznaniem. Wtedy - jak wspominał Brotzmann - wydawało im się, że potrafią i mogą odmienić świat. Ale na dobre ich kooperacja zaczęła się w latach osiemdziesiątych, gdy wraz z Billem Laswellem i Ronaldem Jacksonem stworzyli kwartet Last Exit.

A rozumieli się znakomicie. Od pierwszej sekundy następuje tu zwarcie, wymianę ciosów, jakby nie tyle grali ze sobą, ale walczyli w zwarciu. To dla Brotzmanna partner idealny, bowiem niczym w kontrapunkcie Bacha przeciwstawia swój dźwięk, dźwiękowi Brotzmanna. Nie, nie jeden. Raczej na kaskadę saksofonowych przedęć i tchnień odpowiada salwą ze wszystkich strun. Trochę to granie przypomina duety Mengelberga z Beninkiem - ta sama jest intensywność i energia, ale moc daleko większa, a stylistyka odmienna - równie bezkompromisowa, ale bliższa awangardowemu rockowi. Ich muzyka to jakby zburzenie tamy, jakieś potężnej zapory na rwącej rzece - jak ruszą to niczym pędzące tony wody - są po prostu nie do zatrzymania. Można zginąć przygniecionym ciężarem lub dać się ponieść fali ich wyobraźni i kreatywność, energii i zatracenia. Ja zdecydowanie wybieram to drugie!!! Polecam gorąco!"
autor: Marcin Jachnik


Editor's info:
There is only one prior release existing of Brötzmann and Sharrock as a duo (vinyl-only on Okka Disc 2003). This live recording from the archives of Peter Brötzmann was mixed by Lou Malozzi in Chicago, mastered by Martin Siewert in Vienna.

Sonny Sharrock was one of the first American free-jazz guitarists. He played in the '60s with Miles Davis, Pharoah Sanders, Roy Ayers and many other greats.
His career started again in the beginning of the '80s when he met Bill Laswell, who hired him to form the Free-Rock-Jazz-Noise quartet LAST EXIT (with Ronald Shannon Jackson and Peter Brötzmann) between 1986 and 1990.

German legend Peter Brötzmann is one of the outstanding saxophone players in the current international free jazz scene, continuing to go on tour and release with various musicians.

muzycy:
Peter Brötzmann: alto saxophone, tenor saxophone, bass saxophone
Sonny Sharrock: electric guitar

utwory:
1. Whatthefuckdoyouwant 1
2. Whatthefuckdoyouwant 2
3. Whatthefuckdoyouwant 3
4. Whatthefuckdoyouwant 4
5. Whatthefuckdoyouwant 5
6. Whatthefuckdoyouwant 6
7. Whatthefuckdoyouwant 7
8. Whatthefuckdoyouwant 8
9. Whatthefuckdoyouwant 9
10. Whatthefuckdoyouwant 10
11. Whatthefuckdoyouwant 11

total time - 72:25
wydano: 2014-11
more info: www.trost.at
Live in Madison
59,99 zł
Gently Unfamiliar
66,99 zł
Somos Agua
59,90 zł
Switchback
41,99 zł
Tower, vol.2
59,99 zł
The Conversation
37,99 zł
Angel City
59,99 zł
Seven Lines
41,99 zł
The Box Set [5CD]
369,99 zł
Kopros Lithos
37,99 zł
Plug In
37,99 zł
Arashi
56,99 zł
Live
56,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: