Kategorie

Wykorzenienie [CD+DVD Video]


  • Kod: KK116
  • Producent: Karrot Komando
  • Kod producenta: 5905669666459
  • Wykonawca: Kapela ze Wsi Warszawa
  • Nośnik: 2CD
  • Cena: 39,99 zł
  • Poleć produkt

Folk/Ethno/Impro
premiera polska:
2018-03-02
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Reedycja trzeciego albumu Kapeli ze Wsi Warszawa "Wykorzenienie" z roku 2004. Wersja wzbogacona o dodatkowe materiały na płycie DVD i książeczkę.

Album pokazuje zdecydowany muzyczny rozwój zespołu w stosunku do albumu "Wiosna Ludu" z 2001 roku. Oprócz żywego, pełnego energii folkowego grania, pojawiają się nowe elementy odmienne od utartych standardów w polskiej muzyce folkowej.

Podstawowa różnica, to kontrasty. Z jednej strony mamy tu zaproszonych muzykantów ludowych (jak Kazimierz i Janina Zdrzalikowie, czy Kapela Mariana Pelki), których krótkie utwory urozmaicają płytę. Z drugiej zaproszono do udziału DJ Feel-X’a, człowieka współtworzącego niegdyś hip-hopowy Kaliber 44. Zarówno tradycyjne, ludowe granie, jak i delikatne skrecze nie psują nastroju tej płyty. Warto do niej wracać i odkrywać co róż na nowo. W przypadku tego albumu można śmiało powiedzieć, że Kapela ze Wsi Warszawa jest światowym a nie tylko polskim zjawiskiem muzycznym.

Nośnik DVD zawiera film w reżyserii Jana Sosińskiego z roku 2006.

"Kapela ze wsi Warszawa" i jej muzyka jest bohaterem filmu, a jednocześnie przewodnikiem po polskiej muzyce ludowej. Nie jest to skansen ani historia muzyki ludowej. To żywy zapis źródeł muzyki, naszych korzeni. Kapela jak nikt inny potrafi wykrzesać ze starych, prymitywnych dźwięków muzykę, która jest pełna życia i pulsującego rytmu. W ich wykonaniu ta muzyka przekroczyła granice (te geograficzne) - są znani na całym świecie i te muzyczne - nasza, polska muzyka jest uniwersalna.

utwory:
CD:
1. Korzenie: Józef Lipiński
2. W Boru Kalinka
3. Baba W Piekle
4. A Przed Wroty
5. Polka Z Sieradzkiego
6. Mateusz
7. Korzenie: Janina Zdrzalik
8. Hej, Zagrajcie Muzykanty
9. Sowa
10. Siwy Koń
11. Korzenie: Kapela Mariana Pełki
12. A Jak Pojechał Jaś Na Wojenkę
13. Lament
14. Powałem
15. Korzenie: Kazimierz Zdrzalik
16. Rybicka

DVD:
1. Film "Kapela ze Wsi Warszawa w podróży"

wydano: 2018-03-02

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: