Kategorie

La Juderia


  • Kod: AD20515
  • Producent: Adama Music
  • Kod producenta: 7290006360830
  • Wykonawca: Yasmin Levy
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: vocals
  • Cena: 62,99 zł
  • Poleć produkt

Jewish / Judeo-Spanish / Sephardic Music
premiera polska:
2009-10-16
kontynent: Azja
kraj: Israel
opakowanie: plastikowe etui
opis:

opis wydawcy:
Druga płyta Yasmin Levy, która dostała nominację w kategorii "Culture Crossing", a w 2007 w kategorii "Mid East & North Africa"
Płyta zawiera m.in. popularne piosenki z filmu Vengo

Nowa edycja płyty zawiera cztery bonusowe nagrania
Locura [Madness]
Hecha a la Medida - live at Gateshead Sage, UK
Una Matika de Ruda - live at Stockholm, Sweden
Naci en alamo [Vengo-Remix by J. Viewz]

Na płycie jest także video clip piosenki 'La Alegria'

www.lionstage.com
Wschodząca gwiazda sceny world music łącząca w swojej twórczości żydowsko - hiszpańskie ladino z andaluzyjskim flamenco.Koncert odbędzie się dnia 16.09.08 o godzinie 20.00 w Imparcie, ul. Mazowiecka 17 we Wrocławiu. Koncert w ramach Etno Jazz Festival 2008.

Yasmin Levy urodziła się w Jerozolimie w 1975 roku. Od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem ladino ponieważ jej ojciec (Yitzhak Levy) był bardzo ważną osobistością w kręgu ludzi prowadzących badania i zajmujących się ochroną kultury żydowsko-hiszpanskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii. Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantyczych muzycznych tradycji.
W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Na debiutanckim albumie Yasmin Levy zatytułowanym "Romance & Yasmin" dominowały utwory ladino, a płyta wywołała wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejny album "La Juderia" przyniósł unikalne połączenie ladino i flamenco - to dzięki tej płycie ukształtował się charakterystyczny styl artystki gdzie żydowska duchowość i hiszpańskie emocje znalazły idealne połączenie.

Od początku kariery Yasmin Levy z wielkimi sukcesami koncertuje na całym świecie. W 2004 roku wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach i podczas wielu wydarzeń kulturalnych - WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona oraz na noworocznym koncercie BBC w Londynie. W 2005 roku zagrała trasy koncertowe w Europie i USA, w tym wystąpiła na londyńskim Ronnie Scott i na festiwalu WOMAD w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W listopadzie 2005 wystąpiła w najważniejszym muzycznym programie telewizyjnym w Wielkiej Brytanii "Later with Jools Holland", a w grudniu zakończyła rok występem w jednym z najsłynniejszych miejsc koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Następne lata przyniosły trasy koncertowe i występy w prestiżowych salach, m.in.: Wielka Brytania, Kanada, Meksyk, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Szwecja, Norwegia, Dania, Belgia i Litwa.
Ostatnia płyta artystki to "Mano Suave" (wydana w 2007 roku), dystrybuowana na całym świecie przez prestiżową firmę Harmonia Mundi. Nagrania z tej płyty trafiły do wielu rozgłośni radiowych całego świata i przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności Yasmin Levy i ugruntowania pozycji jednej z najciekawszych osobowości na scenie World Music.

Yasmin Levy jako jedna z nielicznych artystek jest od trzech lat corocznie wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza, Buika czy Lhasa.


Editor's info:
Levy from Israel has one of those exceptional voices which could be as at home singing emotionally dramatic Spanish ballads or Middle Eastern songs: and to some extend she does both.

Levy is an academic who has studied the Judeo-Spanish music: the Jews arrived in Spain around the same time as the peninsula was conquered by Muslims from North Africa -- and for seven centuries the music of the two peoples mixed. After the Jews were expelled, leaving behind a rich body of music, many of the songs were adopted and adapted by the next people through, the gypsies.

This potpourri of styles became known as Ladino and spread around the Mediterranean. It is an exotic music but almost disappeared. Levy has revived this unique style -- the keening sound of Meuzzin wailing with romantic guitars, passionate lyrics delivered with emotion and drama -- and brings a contemporary flourish to them.


utwory:
1. Naci En Alamo (Vengo)
2. Me Voy
3. Intentalo Encontrar
4. La Alegria
5. La Nina De Las Flores
6. Locura
7. La Serena
8. Gracias A La Vida
9. Keter
10. Noches Noches
11. Yu Y Yo Subimos Al Cielo
12. La Serena (instrumental)

12. Locura [Madness]
13. Hecha a la Medida - live at Gateshead Sage, UK
14. Una Matika de Ruda - live at Stockholm, Sweden
15. Naci en alamo [Vengo-Remix by J. Viewz]

16. video clip 'La Alegria'


total time - 69:39
wydano: 01/10/2007
more info: www.worldvillagemusic.com
more info2: www.yasminlevy.net

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: