Kategorie

Sentir


  • Kod: WV450010
  • Producent: World Village (FR)
  • Kod producenta: 0794881933624
  • Wykonawca: Yasmin Levy
  • Nośnik: CD
  • Cena: 62,99 zł
  • Poleć produkt

Jewish / Judeo-Spanish / Sephardic Music
premiera polska:
2009-10-16
kontynent: Azja
kraj: Israel
opakowanie: plastikowe etui
opis:

opis wydawcy:
Czwarta już płyta Izraelskiej wokalistki, której głęboki i uduchowiony głos oraz wielka uroda sprawiają, że zachwyca publiczność na całym świecie. Gościła już kilkakrotnie w Polsce, gdzie przyjmowano ja z wielkim aplauzem.
Nowa płyta zawiera m.in. interesującą interpretację szlagieru Leonarda Cohena 'Hallelujah', znanego chociażby ze świetnych wersji Johna Cale'a i Nika Cave'a.
Utwory z "Sentir" przesycone są brzmieniami hiszpańskimi, intensywnością emocji i pięknem melodii flamenco. Po raz kolejny Yasmin nie zawiodła swoich słuchaczy - mogą oni z przyjemnością zatopić się w jej mocnym, ciepłym głosie wspieranym przez niebanalne aranżacje instrumentalne. Na "Sentir" usłyszmy też kilku gości.

www.lionstage.com
Wschodząca gwiazda sceny world music łącząca w swojej twórczości żydowsko - hiszpańskie ladino z andaluzyjskim flamenco.Koncert odbędzie się dnia 16.09.08 o godzinie 20.00 w Imparcie, ul. Mazowiecka 17 we Wrocławiu. Koncert w ramach Etno Jazz Festival 2008.

Yasmin Levy urodziła się w Jerozolimie w 1975 roku. Od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem ladino ponieważ jej ojciec (Yitzhak Levy) był bardzo ważną osobistością w kręgu ludzi prowadzących badania i zajmujących się ochroną kultury żydowsko-hiszpanskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii. Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantyczych muzycznych tradycji.
W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Na debiutanckim albumie Yasmin Levy zatytułowanym "Romance & Yasmin" dominowały utwory ladino, a płyta wywołała wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejny album "La Juderia" przyniósł unikalne połączenie ladino i flamenco - to dzięki tej płycie ukształtował się charakterystyczny styl artystki gdzie żydowska duchowość i hiszpańskie emocje znalazły idealne połączenie.

Od początku kariery Yasmin Levy z wielkimi sukcesami koncertuje na całym świecie. W 2004 roku wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach i podczas wielu wydarzeń kulturalnych - WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona oraz na noworocznym koncercie BBC w Londynie. W 2005 roku zagrała trasy koncertowe w Europie i USA, w tym wystąpiła na londyńskim Ronnie Scott i na festiwalu WOMAD w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W listopadzie 2005 wystąpiła w najważniejszym muzycznym programie telewizyjnym w Wielkiej Brytanii "Later with Jools Holland", a w grudniu zakończyła rok występem w jednym z najsłynniejszych miejsc koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Następne lata przyniosły trasy koncertowe i występy w prestiżowych salach, m.in.: Wielka Brytania, Kanada, Meksyk, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Szwecja, Norwegia, Dania, Belgia i Litwa.
Ostatnia płyta artystki to "Mano Suave" (wydana w 2007 roku), dystrybuowana na całym świecie przez prestiżową firmę Harmonia Mundi. Nagrania z tej płyty trafiły do wielu rozgłośni radiowych całego świata i przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności Yasmin Levy i ugruntowania pozycji jednej z najciekawszych osobowości na scenie World Music.

Yasmin Levy jako jedna z nielicznych artystek jest od trzech lat corocznie wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza, Buika czy Lhasa.


Editor's info:
Sentir is the fifth album from Israeli singer Yasmin Levy. Born in Jerusalem, Yasmin Levy was introduced to Ladino singing and culture from a very young age. Her father was the leading figure in the world of research into and preservation of the Judeo-Spanish culture, dating back to the 15th century in Spain. Today, it remains one of the most moving and romantic musical traditions of all times. In her deep, spiritual and moving style of singing, Yasmin preserves and revives the most beautiful songs from the Ladino/Judeo-Spanish heritage, mixing it with Andalucian Flamenco.


The Independent
Yasmin Levy is devoted to the music of her Ladino ancestry: this CD brings her usual fare, plus some extra songs she has written, with an extraordinary act of filial piety at its core.

Her father, a celebrated collector of Sephardic songs, died when she was one year old: here we get his recorded voice, singing the wistful Ladino love song "Una Pastora", to which she adds her own. Most of her fans will fall on this CD with delight, but I - finding her style too calculatedly emotional - have reservations.
Reviewed by Michael Church


muzycy:
Dror Golan, Ishay Amir, Yehuda Levy, Yuval Levy: Vocals

Charlie Mendes: Bass
Abdul Sharif: Bouzouki
Dany Noel: Double Bass (tracks: 1, 7)
Chaim Tsur: Guitar (tracks: 6)
Amir Shahsar: Ney, Clarinet
José Vargas El "Búho": Percussion (tracks: 1, 7)
Iván Lewis "Melón": Piano (tracks: 1, 7, 9)
Sonny Pasos: Piano, Keyboards
Javier Limón: Flamenco Guitar
Carlitos Sarduy: Trumpet

utwory:
1. Mi Korason 03:16
2. El Amor Contigo 03:33
3. Nos Llego el Final 02:50
4. Londje de Mi 02:46
5. Hallelujah 04:01
6. Una Pastora 02:05
7. Triste Vals 05:47
8. Jaco 04:23
9. La Hija de Juan Simon 05:18
10. Porque 03:58
11. Alfonsito 03:25
12. Yigdal 03:39

total time - 45:01
wydano: 2009-10
more info: www.worldvillagemusic.com
more info2: www.yasminlevy.net

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: